خانه / کلام و عقیده / کم‌توجهی به امر به معروف، نادیده گرفتن دستورات خداوند است  

کم‌توجهی به امر به معروف، نادیده گرفتن دستورات خداوند است  

امام جمعه و رئیس ستاد احیای امر به معروف و هی از منکر بانه گفت: اجرای این دو فریضه الهی خاص مقطع زمانی مشخص نیست و کم‌توجهی به این فریضتین نادیده گرفتن دستورات خداوند است.
 

  
ماموستا عبدالرحمان خدایی در دیدار با اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهار داشت: شاید عده‌ای از نظر سازمانی مسئولیتی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند اما این مهم وظیفه‌ای شرعی و همگانی است.
وی، کم‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر را نادیده‌گرفتن دستورات خداوند قلمداد کرد و ادامه داد: خداوند به امر به معروف و نهی از منکر توسط مسلمانان تاکید کرده‌ است به گونه‌ای که این دو فریضه را برترین عبادات خوانده است.
نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری اذعان داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی، زمینه گسترش فرایض الهی و آموزه‌های دین در کشور فراهم شد تا جایی که اقدامات ناروای حکومت طاغوت برچیده شد.
ماموستا خدایی خاطرنشان کرد: مردم کشور هم که مسلمان و متدین هستند با پیروی از امام راحل تا پای جان و به سرانجام رساندن انقلاب اسلامی، اهداف ایشان را دنبال کردند.
وی گفت: مردم استان کردستان و به ویژه شهرستان مرزی بانه در اطاعت از اوامر خدا و قرآن کوتاهی نمی‌کنند و همین دلایل موجب جلوگیری از انحراف آنان در مسیر حیات طیبه الهی است.
امام جمعه بانه اضافه کرد: توجه به مصادیق معروفات و دوری از منکرات از نکات بارز مردم شهرستان بانه است و برپایی نماز سروقت و تعطیلی بازار و کار، مصداق بارز این ادعاست.
وی همچنین به هجمه‌های فرهنگی دشمنان اشاره و تصریح کرد: لازمه مقابله با این موضوع، اقدامات فرهنگی و توجه به آموزه‌های دین از جمله احیای امر به معروف و نهی از منکر است.
نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه اقدامات ستاد احیای بانه را خوب ارزیابی کرد و گفت: به یقین هر آنچه که خداوند به مسلمانان امر کرده و به نفع خود آنان است در ستاد احیای بانه مدنظر قرار می‌گیرد.
ماموستا خدایی در پایان گفت: در شهرستان بانه زمینه‌های امر به معروف و نهی از منکر فراهم است و ستاد احیا هم در این راستا با تمام توان فعالیت خواهد کرد.
 

شناسه خبر : 19903

این خبر رو هم ببینید

ضربت تیغ تکفیر بر فرق ایمان

خوارج اولیه که بعداز جنگ صفین و ماجرای حکمیت پدید آمدند، درباره موضوعات مختلف، باورهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + پانزده =