خانه / سیاسی / کمک غیر منتظره نظامی نوری مالکی به کُردهای عراق

کمک غیر منتظره نظامی نوری مالکی به کُردهای عراق

دولت مرکزی عراق یک محموله بزرگ مهمات نظامی را به اربیل ارسال کرده است

یک مقام نظامی آمریکایی به رویترز گفت، نیروهای امنیتی دولت مرکزی عراق روز جمعه یک هواپیمای باری سی – 130 آمریکا حامل مهمات و تجهیزات نظامی سبک را به اربیل اعزام کرده اند.
این مقام آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود، همکاری دولت مرکزی عراق با نیروهای پیشمرگ را در میانه بحران اختلافات اربیل و بغداد غیر منتظره خواند.
وی افزود:« تحولات اخیر در عراق باعث تمرکز بر مسائل شد و ما شاهد همکاری غیرمنتظره میان اربیل و بغداد به دنبال پیشرویهای داعش بودیم. این همکاریها فقط لفظی نبود و جنبه عملی پیدا کرد.»
این مقام آمریکایی همچنین از بررسی مسئله ارسال سلاحهای سبک دیگر مانند ای کی -۴۷ و خمپاره انداز با هماهنگی دولت عراق به اربیل خبر داد.
وی گفت نمی تواند تایید کند که سلاحهایی که عراق فرستاده متعلق به ارتش عراق بوده و یا سلاح آمریکایی بوده که از طریق بغداد برای کُردها فرستاده شده است.
این مقام آمریکایی کمک نظامی و ارسال سلاح از سوی دولت مرکزی عراق در روز گذشته را اقدامی اساسی برای کمک به نیروهای پیشمرگ خواند که از کمبود سلاح و مهمات برای مقابله با داعش گله دارند.
همچنین نیروی هوایی ارتش عراق در طول هفته گذشته که نیروهای داعش پیشروی قابل ملاحظه ای به طرف اقلیم کردستان داشتند، مواضع نیروهای داعش را به طور مرتب بمباران کرده است./B
 
کد مطلب: ۶۷۶۸۸  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۸  |  ساعت: ۹ : ۲۳ – کرد پرس

شناسه خبر : 18453

این خبر رو هم ببینید

کشف کتابخانه بزرگ دیجیتال وابسته به داعش

پژوهشگران موسسه استراتژیک«الحوار» در انگلیس توانستند به یکی از بزرگترین منابع صوتی و تصویری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + چهارده =