خانه / فرهنگی / کوتاهی آموزش و پرورش یا «پینگ پونگ» با دیه دانش آموزان شین آباد

کوتاهی آموزش و پرورش یا «پینگ پونگ» با دیه دانش آموزان شین آباد

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش در قبال دانش‌آموزان شین‌آبادی کوتاهی داشته است

تهران- چند روز پس از آنکه “علی اصغر فانی” وزیر آموزش و پرورش، اعلام کرد که «دیه دانش آموزان حادثه شین آباد» بر عهده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش در قبال دانش‌آموزان شین‌آبادی کوتاهی داشته است.
بار دیگر شین آباد پیرانشهر و سرنوشت دانش آموزان حادثه مدرسه این روستا به کانون توجه رسانه های کشور تبدیل شده است . داستان از بیمه این دانش آموزان شروع شد، هنگامی که “عثمان مزین”به عنوان وکیل تعدادی از دانش آموزان شین آباد در گفت وگو با کردپرس  از پرداخت نصفه دیه تعدادی از این دانش آموزان توسط بیمه خبر داد.
چند روز بعد از این سخنان مزین،”رسول خضری” نماینده پیرانشهر و سردشت در گفت وگو با خبرنگار کردپرس در خصوص خبر پرداخت نصف دیه دانش آموزان حادثه شین آباد از سوی بیمه تصریح کرد: ۲۲نفر از دانش آموزان این حادثه دیه خود را کامل دریافت کرده اند وتنها ۵دانش آموزبر اساس قانون نصف دیه را دریافت می کنند که ما به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد کرده ایم مابه التفاوت این دیه را پرداخت کنند و در این خصوص دوماه قبل با حضور ۳نماینده این خانواده ها با وزیرآموزش و پرورش جلسه ای داشته ایم.
وی در ان گفت وگو درخواست کرد که مابه التفاوت بیمه دانش آموزان شین آباد را آموزش و پرورش پرداخت کند.
“علی اصغر فانی” روز شنبه۱۸مرداد در حاشیه روز خبرنگار در تهران، به خبرنگار ایرنا گفت: بیمه دانش آموزان حادثه دیده شین آبادی و برقراری مستمری دایم برای آنها به عهده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است.
فانی در این گفت وگو مساله “تدریس و تحصیلات دانش آموزان” حادثه شین آباد را  به عهده آموزش و پرورش دانست.
 به دنبال این سخنان وزیر آموزش و پرورش، روزنامه شرق در گزارشی با عنوان «پینگ‌پنگ» بیمه شین‌آبادی‌ها نوشت که وزیر بهداشت به استناد مصوبات یکی از جلسات هیات‌دولت، این مسوولیت را متوجه وزیر آموزش‌وپرورش می‌داند.
بر اساس این گزارش روزنامه شرق، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی، در این‌باره می‌گوید: «چندماه پیش که بچه‌های شین‌آباد و خانواده‌هایشان آمده بودند و به بازدید رییس دفتر رییس‌جمهور از آنان منجر شد، موضوع بچه‌های شین‌آبادی در هیات دولت مطرح شد، آنجا وزارت بهداشت خواهش کرد بیمه‌ای کامل برای این بچه‌ها پیش‌بینی شود؛ هم برای درمان آنها، هم برای معیشت آنان و هم برای اشتغال و سایر مسایل و هزینه‌های آنان و آنجا ما اعلام آمادگی کردیم یا ما یا وزارت آموزش‌وپرورش مسوولیت این بیمه را برعهده بگیریم که مصوب شد آموزش‌وپرورش که این حادثه در مجموعه آن وزارتخانه اتفاق افتاده است، متصدی همه امورات آنها ازجمله بیمه شود. موضوع درمان آنها در کنار سایر مشکلاتی که دارند فعلا با تصمیم دولت برعهده وزارت آموزش‌وپرورش است».
در این میان، امروز چهارشنبه(۲۲مرداد) نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس٬  گفت که وزارت آموزش و پرورش در انجام وظایف خود در قبال دانش‌آموزان شین‌آبادی کوتاهی داشته است.
رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری وضعیت کنونی دانش‌آموزان حادثه دیده در آتش‌سوزی مدرسه شین‌آباد٬ گفت: وزارت بهداشت و درمان تاکنون وظایف محوله خود را در خصوص این دانش‌آموزان به خوبی انجام داده است.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه ۵۰۰ میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به عنوان کمک هزینه معیشت برای دانش‌آموزان شین‌آبادی از طریق نهاد ریاست جمهوری به وزارت آموزش تحویل داده شده است٬‌ افزود: متاسفانه اقدام لازم از سوی وزارت آموزش برای این دانش آموزان تاکنون انجام نشده است.
وی با یادآوری واریز سالانه یک میلیارد تومان برای انجام جراحی‌های دانش‌آموزان شین‌آبادی از سوی دولت به حساب بیمارستان٬ تصریح کرد: وزارت بهداشت در زمینه جراحی‌های این دانش‌آموزان و همچنین وظایفی که در این رابطه بر عهده داشته تاکنون هیچ کوتاهی نکرده است.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی٬ از پیگیری برای واریز مستمری دانش‌آموزان شین‌آبادی خبر داد و یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش در قبال این دانش‌آموزان کوتاهی داشته است.
ﭘﺎﻧﺰﺩﻫﻢ ﺁﺫﺭﻣﺎﻩ ﺳﺎﻝ ۹۱ ﺑﺮﺍﺛﺮ ﺁﺗﺶﺳﻮﺯﯼ ﻧﺎﺷﯽ ﺍﺯ “ﺑﺨﺎﺭﯼ ﭼﮑﻪ ﺍﯼ ” ﺩﺭ ﮐﻼﺱ ﭼﻬﺎﺭﻡ ﺩﺑﺴﺘﺎﻥ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼﺷﯿﻦ ﺁﺑﺎﺩ ۲۸ ﺗﻦ ﺍﺯ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥﺩﺍﻧﺶﺁﻣﻮﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﭘﯿﺮﺍﻧﺸﻬﺮ ﺩﭼﺎﺭ ﺳﻮﺧﺘﮕﯽ ﺷﺪﯾﺪ ﺷﺪﻧﺪﻭ ﺩﻭﺗﻦ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺍﺳﺎﻣﯽ ” ﺳﯿﺮﺍﻥ ﯾﮕﺎﻧﻪ ” ﻭ ” ﺳﺎﺭﯾﻨﺎ ﺭﺳﻮﻝﺯﺍﺩﻩ ” ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﺳﻮﺧﺘﮕﯽﺟﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻧﺪ.
 
 
کد مطلب: ۶۷۹۹۱  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۲  |  ساعت: ۲۱ : ۳

شناسه خبر : 4807

این خبر رو هم ببینید

ملاقات با بانویی از جنس اراده / چشم انتظار کمک مسئولان

با هماهنگی قبلی، از کوچه پس کوچه های قدیمی و باریک خیابان انقلاب، بعد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 16 =