خانه / اجتماعی / کوچک‌سازی دولت با تکیه بر ظرفیت‌های اصناف محقق می‌شود  

کوچک‌سازی دولت با تکیه بر ظرفیت‌های اصناف محقق می‌شود  

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: کوچک‌سازی دولت با تکیه بر ظرفیت‌های اصناف و وجود ضوابط و مقررات خاص امکان‌پذیر است.
 

 
بختیار خلیقی در ادامه پرداختن به قابلیت‌ها و تنگناهای بخش اصناف در استان کردستان و با توجه به مضامین برنامه توسعه، یکی از محورهای برنامه را نوسازی دولت و ارتقای اثربخشی حاکمیت عنوان کرد و اظهار کرد: در این مؤلفه با ظرفیت‌ها و تهدیدهای ریز و درشت فراوانی مواجه هستیم.
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در رابطه با ظرفیت‌های اصناف در قالب این برنامه اظهار کرد: وجود تشکل‌های مدنی غیردولتی در بخش اصناف به منظور مشارکت‌های اقتصادی از مهم‌ترین این مزیت‌ها است.
خلیقی افزود: امکان کوچک‌سازی دولت با تکیه بر ظرفیت‌های اصناف و وجود ضوابط و مقررات خاص در برخورد با تخلفات و اصلاح رویه‌های صنفی دیگر مزیت‌های بالقوه اصناف در این حوزه به شمار می‌روند.
وی در خصوص تنگناهای موجود در بخش اصناف در این محور از برنامه گفت: وجود واحدهای فاقد پروانه کسب از جمله مشکلاتی است که در این راستا به چشم می‌خورد.
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نبود سیستم اطلاع‌رسانی، تعدد مراکز متولی امور اصناف به موجب قوانین موجود و نبود نظام آمار و اطلاع‌رسانی منسجم در خصوص بخش اصناف را از دیگر تنگناها در این رابطه عنوان کرد.
خلیقی نبود ضوابط قانونی به منظور هماهنگ کردن نظام تجاری شهرها با ضوابط شهرسازی، نبود ضوابط فعالیت در بازارهای مجازی و نبود نظام حمایتی از اصناف در تسهیلات و اعتبارات دولتی را دیگر معضلات موجود در محور نوسازی دولت و ارتقای اثربخشی آن در بخش اصناف ذکر کرد.
وی محیط زیست و توسعه پایدار در بخش اصناف را یکی دیگر از محورهای برنامه عنوان کرد و گفت: از قابلیت‌های اصناف در این محور می‌توان به وجود صنایع با آلایندگی محدود و امکان انتقال صنوف آلاینده اشاره کرد.
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان فقدان نظام تجاری متناسب با محیط زیست را از تنگناهای موجود بخش اصناف در این ارتباط ذکر کرد.
خلیقی در پایان تصریح کرد: عدم انسجام دستگاه‌های متولی محیط زیست در حوزه اصناف، فقدان شهرک‌های صنفی و بورس کالایی و استقرار صنوف آلاینده محیط زیست در مراکز شهری دیگر مشکلات موجود بخش اصناف در این محور به شمار می‌رود.
 
 

شناسه خبر : 9921

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =