خانه / سیاسی / گرسنگی و مرگ آوارگان شنگالی در موصل را تهدید می کند

گرسنگی و مرگ آوارگان شنگالی در موصل را تهدید می کند

یکی از مسئولین اتحادیه میهنی کردستان از وضعیت نامساعد زندگی آوارگان شنگال در موصل خبر داد

غیاث سورچی، مسئول اجرایی اتحادیه میهنی در موصل اعلام کرد: بیش از هزاران نفر از آوارگان شنگال به دلیل کمبود امکانات در شرایط نامساعد به سر می بردند و با خطرات جدی مواجه هستند.
وی در ادامه افزود: تاکنون ۲۴ تن از آواره شنگالی به دلیل کمبود امکانات بهداشتی، جان خود را از دست داده‌اند و در صورت عدم خدمات رسانی به موقع، احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.
غیاث سورچی تصریح کرد: به دنبال کنترل منطقه ی شنگال و نواحی اطراف آن از سوی گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) شهروندان ایزدی ساکن در این منطقه، محل سکونت خود را ترک کرده و آواره نواحی مرزی و کوه ها شده اند.
شایان ذکر است که بیش از ۱۲ اردوگاه در منطقه ی شنگال وجود دارد که ۹۵% ساکنان آن را آوارگان ایزدی ها تشکیل می دهند و در حال حاضر در شرایط نامساعدی به سر می برند و اگر نیازهای اولیه آنها چون آب، غذا و امکانات بهداشتی در اسرع وقت تأمین نشود، جانشان به‌ خطر می افتد.
منطقه ی شنگال از توابع استان موصل و در ۱۲۴ کیلومتری غرب این استان واقع شده است و هم اکنون تحت کنترل داعش می باشد.
 
کد مطلب: ۶۷۴۴۸  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۴  |  ساعت: ۱۴ : ۲۹ – کرد پرس

شناسه خبر : 18509

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 16 =