خانه / سیاسی / گروه نظارت بر حقوق بشر در سوریه گزارش داد :   یک سوم کوبانی در تصرف تروریست‌های داعش است

گروه نظارت بر حقوق بشر در سوریه گزارش داد :   یک سوم کوبانی در تصرف تروریست‌های داعش است

بر پایه گزارش‌های جدید، تروریست‌های گروه تکفیری داعش بیش از یک سوم شهر مرزی کوبانیِ سوریه را تصرف کرده‌اند.
 

 
گروه موسوم به نظارت بر حقوق بشر در سوریه، مستقر در لندن، روز پنجشنبه (۱۷ مهر) اعلام کرد با وجود حملات هوایی تحت امر آمریکا به مواضع داعش در جنوب شرق کوبانی، بیش از یک سوم این شهر کردنشین در اختیار پیکارجویان داعش قرار دارد.
کانال تلویزیونی پرس تی وی گزارش داد: گروه موسوم به نظارت بر حقوق بشر وابسته به معارضان سوریه اظهار داشت کە تکفیری‌ها اکنون کنترل کامل مناطق شرقی، بخش کوچکی از شمال شرق و منطقه‌ای در جنوب شرق کوبانی را در اختیار دارند.
مبارزان کرد در چندین منطقه از شهر کوبانی با تروریست‌های داعش به شدت درگیر هستند. دو طرف طی سه هفته گذشته بر سر این شهر در حال مبارزه بوده‌اند.
به گزارش گروه موسوم به نظارت بر حقوق بشر در سوریه، در این سه هفته درگیری بیش از ۴۰۰ نفر کشته شده‌اند. بر پایه گزارش‌ها از این تعداد ۲۲۰ نفر از اعضای داعش، ۱۷۰ نفر از مبارزان کرد و بیش از ۲۰ تن غیرنظامی بودند.
بر پایه گزارش‌ها، درگیری‌های شدید در کوبانی حدود ۲۰۰ هزار تن از ساکنان آن را ناچار کرده است از بیم جان خود به ترکیه بگریزند.
امریکا و هم‌پیمانانش ماه گذشته حمله به مواضع داعش را در سوریه آغاز کردند. با وجود این، نگرانی‌ها در مورد تاثیر این عملیات نظامی رو به افزایش است و بسیاری از مقامات کرد می‌گویند حملات هوایی کارآمد نیست.
مبارزان کرد سوریه از همه کرد‌ها در سراسر خاورمیانه خواسته‌اند برای مبارزه با تروریست‌های داعش اسلحه به دست گرفته و به پا خیزند.
این تحولات در حالی رخ داده‌اند که دولت ترکیه به مبارزان کرد اجازه نمی‌دهد برای ورود به سوریه و مقابله با تروریست‌های داعش از مرز بگذرند. گفته می‌شود ترکیه یکی از حامیان اصلی گروه تکفیری داعش در منطقه است.
در این بین، جان کری، وزیر امور خارجه امریکا، اعلام کرد احتمال دارد کوبانی به دست پیکارجویان بیفتد؛ جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور نیز اظهار داشت ممانعت از سقوط کوبانی در میان اهداف راهبردی واشنگتن نیست.

شناسه خبر : 17491

این خبر رو هم ببینید

با اهانت و ساخت فیلمهای دروغین نمی توان نور و حقیقت رسول اکرم را از نظرها پنهان کرد

عضو شورای مدارس علوم دینی اهل سنت بیان داشت: در فیلم های دروغین مطالبی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =