خانه / سیاسی / گزارش آصفری از نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور عراقچی؛ توافقات شفاهی در مذاکرات صورت گرفته است

گزارش آصفری از نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور عراقچی؛ توافقات شفاهی در مذاکرات صورت گرفته است

آصفری از برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور معاون وزیر امور خارجه خبر داد

۱۳۹۳ یکشنبه ۲۷ مهر ساعت ۱۷:۵۹
محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جلسه امروز با حضور عراقچی عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای برگزار شد و در این جلسه گزارشی از روند مذاکرات و آخرین دور مذاکرات در وین به سمع و نظر اعضای کمیسیون رسید که حاکی از خوش‌بینی از رسیدن به توافق نهایی بود، ارائه شد.
 
 
آصفری ابراز کرد: آقای عراقچی در جلسه امروز عصر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر حقوق هسته‎ای کشورمان عنوان کرد که ایران به هیچ وجه از حقوق هسته‎ای خودش کوتاه نمی‎آید.
 
وی با اشاره به صحبت‎های عراقچی در جلسه کمیسیون امنیت ملی ابراز کرد: در این جلسه معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت که مذاکرات تا ۳ آذرماه(۲۴ نوامبر) ادامه خواهد داشت و تا آن زمان مشخص نیست که بتوانیم به توافق نهایی دست پیدا کنیم.
 
وی افزود: در مذاکرات هسته ای در باره موضوعات مختلف به صورت شفاهی توافقاتی صورت گرفته است؛ اما هیچ کدام از انان به روی کاغذ آورده نشده است و هدف ایران یک توافق نهایی برد- برد است.
 
وی اضافه کرد: آقای عراقچی در ارائه گزارش از روند مذاکرات هسته‎ای در باره سانتریفیوژها گفت که ایران از ۱۹۰ هزار سویی که مورد نظر رهبر معظم انقلاب است کوتاه نمی‎آید و اجازه نخواهد داد یک عدد از سانتریفیوژهایش کار نکند.
 
وی ادامه داد: موضوع هسته‎ای ایران نیز در قالب صنعتی پیگیری خواهد شد و قابل معامله نیست.
 
 
 

شناسه خبر : 17367

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 20 =