خانه / اجتماعی / یادداشت/علوی ۴۰ سال مبارزه، ۴۰ سال ایستادگی

یادداشت/علوی ۴۰ سال مبارزه، ۴۰ سال ایستادگی

۴۰ سال پیش ملت بزرگ ایران «ربّنا اللَّه» را گفت، پایش هم ایستاد و این ایستادن پای این سخن، از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.


علوی در یادداشتی که برای خبرگزاری فارس ارسال کرده، آورده است.

“إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ”

سوره مبارکه فصلت آیه ۳۰

استقامت در راه درست نتیجه‌اش این است که خدای متعال اندوه و ترس را از یک انسان و یک جامعه می‌گیرد و موفقیت را نصیب آنها می‌کند، راهی که ما انتخاب کردیم، راه خداست.

وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد دشمنان قسم خورده نظام با هر اتفاقی که در بیرون و درون انقلاب می‌افتاد، می‌گفتند انقلاب ۶ ماه دیگر یا یک سال دیگر سقوط می‌کند! اما ماه‌ها و سال‌ها گذشت و این آرزوی ضد انقلاب برآورده نشد.

افرادی که فکرش را هم نمی‌کردند که انقلاب اسلامی ایران حتی چهل روز هم دوام بیاورد،  امروز چهل سال از آن می‌گذرد و نسل چهارم انقلاب، امروز آرمان‌های امام و شهدا را پیگیری می‌کنند.
چهل سالی که بر انقلاب اسلامی گذشته است، با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، فراز و نشیب‌ها،فشارهای سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی، چهل سالی مملو از افتخارات است که راز آن رهبری الهی و ثبات قدم مردم در ماندن بر سر عهد با امام و شهدا و ولایت است.
لذا از جمله ارکان و ستون‌های ایستادگی کنونی ملت ایران عبارت است از پیشرفت‌های علمی کشور؛ که به دنبال این پیشرفت‌های علمی، پیشرفت‌های عملی و اجرائی هم به وجود آمده است.
امروز تلاش برای استمرار انقلاب اسلامی و حرکت در مسیر تحقق اهداف مقدس این انقلاب بزرگ، باید در قالب “اقتصاد مقاومتی” “توانمندسازی فرهنگ غنی ایرانی اسلامی” و “تداوم جهاد علمی” توسط همه ملت و به ویژه نخبگان اقتصادی، علمی و فرهنگی، صورت پذیرد.
امیدواریم به برکت این دهه فجر فاطمی، با عنایات مادرانه حضرت صدیقه کبری (سلام الله علیها) و با تلاش و کوشش مجاهدانه و انقلابی مردم و مسؤولین، همچنان در راستای رسیدن به اهداف انقلاب ایستادگی و مبارزه کنیم، تا پرچم این انقلاب را به صاحب اصلی‌اش حضرت بقیه الله الاعظم بسپاریم.

شناسه خبر : 22540

این خبر رو هم ببینید

هم‌نوایی دف و باران در سنندج/ طنین نوای همدلی در قلب کردستان

مولودی موسیقی دف در سنندج بر ساز باران سوار شد و عظمتی را به تصویر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 1 =