خانه / سیاسی / یونسی: سیاست دولت بکارگیری اقوام در اداره کشور است

یونسی: سیاست دولت بکارگیری اقوام در اداره کشور است

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: سیاست دولت روحانی بر این است که همه اقوام و ملیت ها در اداره کشور دخالت داشته باشند

به گزارش کردپرس؛ حجت الاسلام ˈعلی یونسیˈ عصر سه شنبه در نشست علما و نخبگان ترکمن اهل سنت خراسان شمالی در بجنورد، که جزئیات آن را خبرگزاری رسمی دولت ایرنا منتشر کرد؛ گفت: عده ای معدودند که سرو صدای زیاد دارند و باورشان شده که خود ، همه ملت هستند ولی این گونه نیست، مردم اگرچه به ظاهر ساکتند ولی به موقع در میدان انتخابات حاضر شده و نظر خود را ابراز می کنند.
 
وی با تاکید بر رویکرد دولت تدبیر و امید در استیفای حقوق اقوام و اقلیتها گفت: دولت در به کارگیری نیروهای شایسته در مدیریت کشور تبعیض قائل نشده و می خواهد بهترین ها در کشور بر مصادر امور باشند.
 
یونسی افزود: سیاست دولت روحانی بر این است که همه اقوام و ملیت ها در اداره کشور دخالت داشته باشند.
 
وی اظهارکرد:اینکه گفته می شود دولت در به کارگیری نیروهای شایسته، بین قومیت ها تبعیض قائل می شود ساخته و پرداخته دشمنان نظام است.
 
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی گفت: دولت تدبیر و امید به همه اقوام توجه ویژه دارد و برای دولت، ترک، کرمانج و ترکمن و دیگر اقوام فرقی ندارند.
 
حجت الاسلام یونسی اظهارکرد:البته این دولت ازکسانی که محرومیت بیشتری دربخش های مختلف دارند، به طور قطع بیشتر دفاع می کند.
 
وی افزود: دولت روحانی به وعده هایش که تلاش برای توسعه، ایجاد شغل، ایجاد فضای مناسب فرهنگی و اقتصادی و سربلندی کشور و دفاع از عزت، کرامت، دین و وحدت مردم است، پایبند است و دفاع هم خواهد کرد.
 
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی درخصوص استخدام در ادارات نیز گفت : دولت قبلی بیش از ظرفیت موجود نیرو در ادارات استخدام کرد به طوری سهمیه استخدام آینده ادارات را هم پرکرد.
 
وی افزود:یکی از برخوردهای جدی دولت روحانی برخورد با این استخدام ها در ادارات است.
 
یونسی با اشاره به بحث بورسیه های غیرقانونی دولت قبل گفت: حتی برخی افراد که فاقد شرایط و شایستگی لازم بودند رفته اند با پول مردم تحصیل کنند و بعد بیایند و بر ما مدیریت کنند.
 
وی با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یادوخاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: آنچه انقلاب را آبدار و پایدار کرد و موجب شد دنیا ملت ایران را باور کند حوادث دهه ۶۰ انقلاب از جمله شهادت شهیدان رجایی و باهنر بود.
 
وی گفت: هرکدام از حوادث دهه ۶۰ انقلاب برای ما درس اعتماد ملی بود و به طور مطلق رنگ قومی نداشت و همه اقوام و ملیت ها در انقلاب به طور جدی شرکت داشته و دارند.
 
 
 
کد مطلب: ۶۸۸۰۱  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۵  |  ساعت: ۹ : ۱۹

شناسه خبر : 18105

این خبر رو هم ببینید

فشار اقتصادي به پرستاران و پزشكان كردستاني نتيجه بي كفايتي و سو مديريت مسئولان علوم پزشكي

چندي پيش رئیس دانشگاه علوم پزشكي كردستان از وزارت بهداشت انتقاد کرد که « پزشكان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 6 =