خانه / سیاسی / یکی از افسران ارتش سابق عراق خبر داد: توافق گروه های سنی با اربیل برای آزادسازی موصل

یکی از افسران ارتش سابق عراق خبر داد: توافق گروه های سنی با اربیل برای آزادسازی موصل

«جبهه الخلاص الوطنی عراق» که یکی از گروه های اهل سنت در نینوا است از توافق گروه های سُنی با دولت اقلیم کردستان برای بیرون راندن داعش از موصل خبر داد

«جبهه الخلاص الوطنی عراق» که یکی از گروه های اهل سنت در نینوا است از توافق گروه های سُنی با دولت اقلیم کردستان برای بیرون راندن داعش از موصل خبر داد.
مازن السامرایی یکی از افسران ارتش سابق عراق و سخنگوی «جبهه الخلاص الوطنی» این کشور در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» لندن گفت: داعش اکنون در موصل انقلابیون اهل سنت عراق را نیز هدف قرار داده و آنان را به قتل می رساند و به همین دلیل گروه های اهل سنت با دولت اقلیم کردستان برای آزاد سازی شهر موصل از دست نیروهای مسلح داعش به توافق رسیده اند.
سامرایی افزود: گروه های نقشبندی، گردان های انقلاب ۲۰ ، جیش الراشدین، جیش المجاهدین، ارتش اسلامی و گروه های دیگری تحت نام «شورای نظامی کل عشایر» با هم متحد شده و با همکاری دولت اقلیم کردستان قصد آزاد سازی موصل را دارند.
سامرایی در عین حال حصول هرگونه توافقی بین گروه خود را با دولت فدرال و آمریکا برای آزاد سازی موصل تکذیب کرد.
 
کد مطلب: ۶۸۳۴۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۸  |  ساعت: ۱۱ : ۱۰ – کرد پرس

شناسه خبر : 18281

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 2 =