خانه / سیاسی / یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ: ارتش عراق در حال سازماندهی مجدد در جلولا و سعدیه‌ است

یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ: ارتش عراق در حال سازماندهی مجدد در جلولا و سعدیه‌ است

دولت مرکزی عراق مشغول سازماندهی مجدد نیروهای خود در سعدیه و جلولا برای جنگ برای بیرون راندن داعش از این مناطق می باشد

یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان اعلام کرد که دولت مرکزی عراق مشغول سازماندهی مجدد نیروهای خود در سعدیه و جلولا برای جنگ برای بیرون راندن داعش از این مناطق می باشد.
فرمانده تیپ ۷۰ نیروهای پیشمرگ در محور خانقین و جلولا در گفتگو با خبرنگار کردپرس گزارش ها مبنی بر اقدام عبدالامیر زیدی، فرمانده نیروهای عملیات دجله به تشکیل نیرویی از عشایر عرب در جلولا و سعدیه برای جلوگیری از کنترل مجدد این مناطق از سوی نیروهای پیشمرگ را تکذیب و اعلام کرد که ارتش عراق در این مناطق مشغول سازماندهی مجدد نیروهای خود است که‌ پیشتر و در حمله‌ داعش فراری شده‌ بودند.
محمد حاجی قادر در این باره افزود: «گزارش ها مبنی بر تلاش عبدالامیر زیدی فرمانده نیروهای عملیات دجله برای مسلح کردن عشایر جلولا و سعدیه برای کنترل این دو شهر و جنگ با نیروی پیشمرگ صحت ندارد.»
وی ادعا کرد که دولت مرکزی عراق مشغول مسلح کردن عشایر مناطق مذکور می باشد و گفت: دولت عراق شماری از نظامیان ارتش که پس از حمله داعش خود را به این نیرو معرفی نکرده اند، جمع و از آنها درخواست کرده که با برخورداری از حقوق و مزایای پیشین به‌ صفوف ارتش باز گردند.
براساس گزارش های غیر رسمی از منطقه جلولا و سعدیه‌،‌ دولت عراق نزدیک به ۲۰۰ نفر از اعضای عشایر جلولا و سعدیه را سازماندهی کرده و در یکی از پادگان های نظامی در بخش خان بنی سعد مشغول آموزش آنهاست.
 
 
کد مطلب: ۷۰۰۰۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۲۵  |  ساعت: ۸ : ۳۷

شناسه خبر : 17715

این خبر رو هم ببینید

پایان سرمایه گذاری سیاسی “اسرائیل” در اقلیم کردستان عراق

“هرگز به ذهن رهبران سیاسی کرد و به ویژه بارزانی ها نمی رسید روزی فرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =