خانه / سیاسی / یکی از مسئولین حزب دموکرات کردستان هشدار داد: حضور آوارگان عرب، تهدیدی برای الحاق کرکوک بە اقلیم کردستان

یکی از مسئولین حزب دموکرات کردستان هشدار داد: حضور آوارگان عرب، تهدیدی برای الحاق کرکوک بە اقلیم کردستان

اگر در کرکوک همه پرسی تعیین سرنوشت برگزار گردد، آوارگان الحاق کرکوک به اقلیم کردستان را رد می کنند و این خطر بزرگی به شمار می آید

یکی از مسئولین حزب دموکرات کردستان (پارتی) اعلام کرد که حضور شمار زیادی از آوارگان عرب در کرکوک تهدیدی است که الحاق این استان به اقلیم کردستان در آینده را با مشکل جدی مواجه می کند.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، مسئول پارتی در کرکوک اعلام کرد که هم اکنون ۶۰ هزار آواره عرب در کرکوک اسکان یافته اند و همگی خواهان ماندن در این استان هستند که این مسئلە تلاش ها برای الحاق کرکوک به اقلیم کردستان را با مشکل جدی روبرو می سازد.
عدنان کرکوکی در گفتگو با سایت رسمی پارتی با اشاره به اینکه هم اکنون به طور کامل آمار ۶۰ هزار آواره عرب در کرکوک نیز ثبت نشده است، استانداری را متهم به اهمال در این مسئلە کرد.
وی گفت: اگر در کرکوک همه پرسی تعیین سرنوشت برگزار گردد، آوارگان الحاق کرکوک به اقلیم کردستان را رد می کنند و این خطر بزرگی به شمار می آید.
پیشتر نیز برخی مسئولین پارتی، نجم الدین کریم استاندار کرکوک که عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی (یکیتی) می باشد را متهم کرده بودند که تحت مدیریت وی سیاست تعریب در کرکوک به شیوه ای جدید اجرایی می شود و نیروهای نظامی وابسته به جریانات شیعی عراق به ویژه سازمان بدر نیز آزادانه در کرکوک فعالیت می کنند.
 
 
کد مطلب: ۷۴۶۱۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۱۴  |  ساعت: ۱۲ : ۳۴

شناسه خبر : 16959

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + نوزده =