خانه / سیاسی / یکی از مقامات اتحادیه میهنی کردستان: حتی یک گلوله از کمک های تسلیحاتی به‌ دست ما نرسیده‌ است

یکی از مقامات اتحادیه میهنی کردستان: حتی یک گلوله از کمک های تسلیحاتی به‌ دست ما نرسیده‌ است

نیروهای پیشمرگ وابسته به این حزب تاکنون حتی یک گلوله از کشورهای خارجی ارائه دهنده کمک های تسلیحاتی به اقلیم کردستان برای مقابله با «گروه دولت اسلامی» دریافت نکرده اند

رئیس شورای مرکزی حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: نیروهای پیشمرگ وابسته به این حزب تاکنون حتی یک گلوله از کشورهای خارجی ارائه دهنده کمک های تسلیحاتی به اقلیم کردستان برای مقابله با «گروه دولت اسلامی» دریافت نکرده اند.
عادل مراد در گفتگو با خبرگزاری «وای نیوز» گفت: انگیزه هایی در پشت مثتثنی کردن نیروهای پیشمرگ حزب اتحادیه میهنی کردستان در تلاش های بین المللی برای کمک های تسلیحاتی به اقلیم کردستان نهفته است که به اوضاع منطقه و سیاست های اشتباه کشورهای بررگ در عراق و منطقه مربوط می شود.
عادل مراد در بخش دیگری از این گفتگوی خود افزود: سیاست حزب الدعوه اسلامی پس از کنار رفتن نوری مالکی از قدرت و به قدرت رسیدن حیدر العبادی هیچگونه تغییری نخواهد کرد، ولی به نظر می رسد که العبادی   به تلاش های مختلفی در عراق دست خواهد زد، اما با این حال نمی توان زیاد به او خوشبین بود.
وی همچنی ضمن اشاره به اینکه عربستان و ترکیه با همه توان خود برای ایجاد هرج و مرج در عراق و انحراف پروسه سیاسی در این کشور تلاش کردند، افزود: پیشروی های داعش در برخی از کشورهای منطقه بخشی از این تلاش ها به شمار می رود.
رئیس شورای مرکزی حزب اتحادیه میهنی کردستان تاکید کرد: سیاست های اشتباه دولت عراق به ریاست نوری مالکی به‌ ویژه در ارتباط با ادامه اختلافات بغداد با تشکل های قومی عراق از جمله اهل سنت از عوامل هموار کردن زمینه برای سیطره عناصر گروه داعش بر برخی از مناطق در کشورهای منطقه بوده است.
وی برخی از مسئولان مناطقی که داعش طی هفته های گذشته کنترل آنها را به دست گرفته از جمله شنگال، مخمور و زومار را مسئولانی خائن توصیف و بر ضرورت محاکمه آنها تاکید کرد.
رئیس شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان بدون ذکر نامو از برخی از طرف های سیاسی که سلاح و تجهیزات ارتش عراق را در کرکوک به غنیمت گرفته اند خواست این سلاح و تجهیزات را به طور کامل به ارتش عراق باز پس دهند.
 
 
 
کد مطلب: ۶۹۲۸۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۳  |  ساعت: ۹ : ۱۸ – کرد پرس

شناسه خبر : 17913

این خبر رو هم ببینید

با اهانت و ساخت فیلمهای دروغین نمی توان نور و حقیقت رسول اکرم را از نظرها پنهان کرد

عضو شورای مدارس علوم دینی اهل سنت بیان داشت: در فیلم های دروغین مطالبی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =