خانه / اجتماعی / یک دهم عملکرد ۱۰۰ روزه دولت یازدهم در بحث راه روستایی مربوط به کردستان بود  

یک دهم عملکرد ۱۰۰ روزه دولت یازدهم در بحث راه روستایی مربوط به کردستان بود  

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: هزار کیلومتر راه روستایی در طول ۱۰۰ روز عملکرد دولت تدبیر و امید مورد بهره‌برداری قرار گرفت که ۱۰۰ کیلومتر آن در استان کردستان بود.
 

 محمدصادق وجدی در همایش تجلیل از راهداران نمونه، همکاران برگزیده، خبرنگاران برتر و دانش‌آموزان ممتاز راه و شهرسازی استان کردستان در سنندج به بهره‌برداری از ۱۴ هزار واحد مسکن مهر در سال‌جاری در استان اشاره کرد و اظهار داشت: ۵ هزار واحد دیگر هم آماده بهره‌برداری است.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان، در صورتی که زیرساخت‌های دستگاه‌های خدمات‌رسان آماده باشد، این تعداد واحد نیز افتتاح خواهد شد.
وجدی اضافه کرد: در حوزه املاک حقوقی راه و شهرسازی کردستان هم فعالیت‌های خوبی انجام شده است که اخذ سند یک‌هزار و ۵۲۰ هکتار اراضی ملی از سال ۹۱ تاکنون یکی از مهم‌ترین این اقدامات است.
وی خاطرنشان کرد: این اسناد نقش موثری در حفظ و نگهداری اراضی ملی دارد و سمت و سوی راه و شهرسازی هم سنددار کردن املاک و اراضی ملی است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: در مدت زمان یاد شده، تعداد زیادی اسناد بلاتکلیف به ارزش صدها میلیارد تومان به بیت‌المال بازگشته است.
وی افزود: در حوزه توسعه راه‌ها هم به صورت قابل‌قبولی کار شده است تا جایی که ۱۰۰ کیلومتر از هزار کیلومتر راه روستایی فعالیت ۱۰۰ روزه دولت تدبیر و امید مربوط به استان کردستان بود.
وجدی افزود: در این حوزه همچنین چندین پروژه راه اصلی و بزرگراه در دست ساخت است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: در حوزه معاونت امور فنی نیز پروژه‌های زیادی در زمینه ساختمان‌ها و امور زیربنایی در استان در حال اجراست.
وی به احداث ۴ بیمارستان در شهرستان‌های مختلف استان اشاره کرد و گفت: ۲ بیمارستان ۱۶۴ تختخوابی در شهرستان‌های سقز و بانه و ۶۴ تختخوابی در سروآباد و دهگلان در دست ساخت است.
وجدی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود با توجه به تحریم‌های اقتصادی، اعتبارات در مسیر درست هدایت و هزینه شود.
وی گفت: امیدواریم با نگاه مثبتی که به توسعه پایدار کردستان در دولت تدبیر و امید وجود دارد، شاخص‌های توسعه ارتقا پیدا کند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان افزود: این اداره‌کل در حوزه راهداری در سال گذشته به عنوان نمونه کشوری معرفی شد و در بخش ارتقای ایمنی نیز مقام دوم را کسب کردیم.
وی گفت: متاسفانه در سال‌جاری به دلیل کمبود اعتبارات موفقیتی حاصل نشده است و گرچه در زمینه روکش آسفالت راه‌ها در کشور مقام نخست داریم، این مهم در همایش مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور ابلاغ شد و این مایه افتخار همکاران این اداره‌کل است.
 

شناسه خبر : 9765

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 4 =