خانه / سیاسی / یک میلیون آواره عراقی در اقلیم کردستان

یک میلیون آواره عراقی در اقلیم کردستان

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان سلیمانیه از ورود بیش از یک میلیون آواره به اقلیم کردستان خبر داد و گفت: ۳۰ هزار خانوار به سلیمانیه روی آورده و در حال ساخت ۲ کمپ جدید برای اسکان این آوارگان هستیم

عثمان مصطفی ابراهیم مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان سلیمانیه در گفتگو با خبرنگار کردپرس اعلام کرد: بر اساس آمارهای غیر رسمی بیش از یک میلیون آواره وارد اقلیم کردستان شده اند و در طول چند روز گذشته‌ 30 هزار خانوار نیز به سلیمانیه روی آورده اند.
وی تصریح کرد: در حال احداث دو کمپ جدید برای اسکان آوارگان هستیم. قرار است یکی از این کمپ ها در گرمیان و دیگری نیز در چمچمال احداث شود، چرا که آوارگان در سطح شهر پراکنده شده اند.
عثمان مصطفی گفت: استاندار سلیمانیه در تلاش است تا برای آوارگانی که به این شهر روی آورده اند در اسرع وقت کمپی احداث کند تا از این طریق شمار آوارگانی که به‌ شهرها و شهرک های این استان وارد شده‌اند کم شود.
وی گفت: به علت اینکه کُردها در گذشته طعم آوارگی را چشیده اند از این رو باید تا جایی که می توانند از ارائه خدمات به آوارگانی که به اقلیم کردستان عراق روی آورده اند دریغ نکنند تا زمانی که به زادگاه خود برمی گردد.
به دنبال وخامت اوضاع عراق و تصرف موصل، شنگال، ربیعه و برخی مناطق عراق از سوی اعضای دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش، ساکنین این مناطق آواره شده و به اقلیم کردستان عراق پناه آورده اند.
 
 
کد مطلب: ۶۷۵۵۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۵  |  ساعت: ۱۱ : ۴۹ – کرد پرس

شناسه خبر : 18491

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + بیست =