خانه / سیاسی / ۳۰ عضو انگلیسی «داعش» در سوریه کشته شدند  

۳۰ عضو انگلیسی «داعش» در سوریه کشته شدند  

جدیدترین برآوردها حاکی از آن است که ۳۰ انگلیسی از اعضای وابسته به گروه تروریستی «داعش» و دیگر گروههای تروریستی در داخل خاک سوریه کشته شدند.
 

جدیدترین برآوردها حاکی از آن است که ۳۰ نفر از اعضای انگلیسی گروه تروریستی «داعش» و دیگر گروههای تروریستی که در سوریه فعالیت دارند، کشته شدند.
روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف» گزارش کرد که افزایش شمار این تلفات نمایانگر آن است که جوانان انگلیسی همچنان در ایدئولوژی داعش غرق شده‌اند و شمار زیادی از آنها برای مبارزه در کنار داعش عازم سوریه می‌شوند.
طبق این گزارش، تنها در یک ماه گذشته، چهار فرد متعصب انگلیسی از جمله یک نوجوان از «برایتون» ظاهراً در یک حمله هوایی آمریکا علیه مواضع داعش، کشته شدند.
کارشناسان هشدار داده‌اند که اعلام تلفات اعضای خارجی گروه تروریستی «داعش» ممکن است انگیزه‌ای را برای آن دسته از افرادی که قصد پیوستن به داعش دارند، به وجود آورد تا عازم سوریه شوند.
طبق گزارش دیلی‌تلگراف، در میان این ۳۰ عضو انگلیسی گروه تروریستی داعش، جوانان کم سن و سالی بین بازه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال به چشم می‌خورد.
گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که بیش از ۵۰۰ انگلیسی به سوریه سفر کرده‌اند که در کنار تروریست‌های داعش مبارزه کنند که البته ظاهراً نیمی از آنها به کشور خود بازگشته‌اند.
مأموران پلیس و سرویس‌های امنیتی انگلیس نگران هستند که این افراد که هم‌اکنون به انگلیس بازگشته‌اند تهدیدی برای انگلیس به حساب آید و این تروریست‌ها از تجارب و آموزش‌های خود در سوریه برای طرح‌ریزی حملات در داخل خاک انگلیس استفاده کنند.

شناسه خبر : 17407

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =