خانه / دینی / ۵۱۷۰ عمره‌گزار کردستانی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند

۵۱۷۰ عمره‌گزار کردستانی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند

گروه اجتماعی: مدیرکل حج و زیارت استان کردستان گفت: امسال پنج هزار و ۱۷۰ عمره گزار کردستانی در قالب ۲۰ کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، هاشم ناظمی‌جلال، مدیرکل حج و زیارت استان کردستان امروز، ۱۸ فروردین ماه در همایش آموزشی و توجیهی عمره گزاران استان کردستان اظهار کرد:‌ کاروان‌های حج عمره امسال از ۲۱ فرورین ماه لغایت ۲۰ اردیبهشت ماه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
وی با اشاره به تاریخ اعزام عمره‌گزاران سال ۹۴-۹۳ استان کردستان، افزود: اولین کاروان استان کردستان در مرحله اول در ۱۷ آذرماه سال گذشته به حج عمره اعزام شدند.
مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با عنوان اینکه سال گذشته سه هزار و ۵۰۶ نفر در استان کردستان به حج عمره اعزام شده‌اند، اعلام کرد: خوشبختانه امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش تعداد عمره گزاران را داشته ایم و در مرحله اول اعزام دو هزار و ۴۹۶ نفر در قالب ۱۹ کاروان به حج عمره اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم نیز تاکنون دو هزار و ۶۷۲ نفر به خانه خدا اعزام شده‌اند، ادامه داد: امسال پنج هزار و ۱۷۰ عمره گزار کردستانی در قالب ۲۰ کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
ناظمی جلال با بیان اینکه از ۲۰ کاروان مذکور تاکنون دو کاروان اعزام شده اند، بیان کرد:‌ همچنین یک کاروان به دانشجویان پسر، یک کاروان به روحانیون و یک کاروان دیگر به زوج های جوان اختصاص یافته است و ۱۵ کاروان را نیز افراد عادی تشکیل می دهند که در سال جاری به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
وی در ادامه سخنان خود هدف از برگزاری همایش توجیهی آموزشی عمره‌گزاران را ترویج فرهنگ حج و زیارت، آشنایی هرچه بیشتر زائران خانه خدا با مناسک حج، تشریح اوضاع منطقه و قوانین عربستان برای عمره‌گزاران و ایجاد روحیه همدلی و تقویت آن میان حج‌گزاران و کارگزاران عنوان کرد.
مدیرکل حج و زیارت استان کردستان به برخی از وظایف سازمان حج و زیارت اشاره و اعلام کرد: علی‌رغم اینکه قمیت دلار در سال جاری افزایش داشته است اما ما هیچ گونه افزایش قیمیتی را برای عمره گزاران امسال لحاظ نکرده‌ایم.
وی حذف هتل های کم کیفیت و شروع به موقع عملیات حج عمره را از دیگر اقدامات انجام شده بیان کرد و افزود: عمره گزاران لازم است با آمادگی کامل به این سفر مشرف شوند و از پرداختن به مسایل سیاسی در هنگام گزاردن مناسک حج خودداری کند.
ناظمی‌جلال در پایان یادآور شد: هر زائر ایرانی، یک سفیر جمهوری اسلامی ایران است و باید با عزتمندی در این مکان مقدس حضور داشته باشد.
یادآور می‌شود؛ در ادامه این همایش، بیدارپور، کارشناس مسایل بهداشتی و درمانی مسایلی را در ارتباط با رعایت نکات بهداشتی برای عمره گزاران مطرح کرد.

شناسه خبر : 5617

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =