خانه / اجتماعی / ۱۰۳ نوزاد پسر به ازای هر ۱۰۰ نوزاد دختر در دهگلان متولد شده‌اند  

۱۰۳ نوزاد پسر به ازای هر ۱۰۰ نوزاد دختر در دهگلان متولد شده‌اند  

مدیر ثبت احوال دهگلان گفت: امسال به ازای هر ۱۰۰ ولادت دختر، ۱۰۳ ولادت پسر در دهگلان به وقوع پیوسته است.
 

اسماعیل شهبازیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دهگلان ضمن تبریک هفته ثبت احوال اظهار کرد: طی ۸ ماهه سال جاری در مهلت قانونی ۱۰ روزه، ثبت میزان وفات ۱۰۰ درصد بوده که در این راستا دهگلان مقام اول در استان را کسب کرده است.
وی آمار فوت‌شدگان دهگلانی در طول ۸ ماهه سال جاری را ۱۹۱ مورد اعلام و خاطرنشان کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین عامل مرگ و میر در این شهرستان بوده است.
وی با بیان اینکه موضوع نامگذاری فرزندان از جمله مهم‌ترین وظیفه والدین است، گفت: در این خصوص باید والدین دقت بیشتری کنند تا فرزندشان در آینده از نام خود احساس رضایت داشته باشند.
مدیر ثبت احوال دهگلان تصریح کرد: در طول ۸ ماهه سال جاری ۷۹۵ واقعه ولادت در دهگلان ثبت شده است که بیشترین نام‌ها در پسران، محمد و در دختران ثنا بوده است.
به گفته این مسئول، در این مدت در مقابل هر ۱۰۰ ولادت دختر، ۱۰۳ ولادت پسر در دهگلان به وقوع پیوسته است.
شهبازیان میزان ثبت ولادت را در ۸ ماهه نخست سال جاری ۹۹٫۹ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: در زمینه ثبت ولادت نیز  شهرستان دهگلان مقام دوم در استان کردستان را کسب کرده است.
مدیر ثبت احوال دهگلان همچنین آمار ازدواج را در این مدت ۴۷۴ مورد اعلام کرد.
به گفته وی، میانگین ازدواج پسرها ۲۷٫۳ درصد و میانگین ازدواج دختران ۲۲٫۸ درصد بوده است.
مدیر ثبت احوال دهگلان در پایان اذعان کرد: باید رسانه‌ها و متولیان فرهنگ در راستای اتخاذ راهکارهای مناسب برای ولادت و ازدواج تمام همت خود را به کار گیرند تا شاهد افزایش بیش از پیش آمارها باشیم.
 
 

شناسه خبر : 9925

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 12 =