خانه / اجتماعی / ۱۶۰ بیجاری در زندان هستند  

۱۶۰ بیجاری در زندان هستند  

رئیس زندان بیجار با بیان اینکه ۱۶۰ نفر از بیجاریان در بند هستند گفت: تاکنون سه درصد از زندانیان پس از آزادی به زندان بازگشته‌اند.
 

احمد عظیمیان در اولین جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم که با حضور فرماندار، دادستان و مسئولین ادارات شهرستان بیجار در سالن شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: جرائم زندانیان بیجار به ترتیب مربوط به جرائم مالی، سرقت و مواد مخدر است.
وی با بیان اینکه وظیفه اصلی ما نگهداری زندانی، بازآموزی و بازسازگاری زندانیان برای بازگشت به جامعه است، ادامه داد: زندان بیجار با اقداماتی آموزشی و تربیتی موجبات بازآموزی زندانیان را فراهم خواهد ساخت.
عظیمیان با بیان اینکه آمار برگشت زندانیان پس از آزادی به زندان بسیار کم و رویه مطلوبی دارد از بازگشت ۳ درصدی زندانیان به زندان خبر داد.
رئیس زندان بیجار در ادامه با اشاره به برگزاری کلاس‌های مهارت‌آموزی با همکاری اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان بیجار بیان کرد: در زمینه مهارت‌های جوشکاری و برق و کامپیوتر آموزش‌های لازم داده شده و با صدور پرونده مهارت و ارائه وام ۱۵ یا ۲۰ میلیون تومانی به زندانیان زمینه ایجاد اشتغال پس از آزادی از زندان را برای آنها فراهم خواهیم ساخت.
عظیمیان افزود: ارائه آموزش‌ها و مهارت در زندان به زندانیان موجب می‌شود این افراد دیگر بار مرتکب جرم نشوند و با ایجاد شغل، زندگی سالم و بدور از قانون‌گریزی داشته باشند.
وی اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های ارائه شده در زندان بیجار برای جلوگیری از برگشت زندانیان به زندان و پیشگیری از ارتکاب جرائم آنها، برنامه‌های مذهبی، آموزش احکام و دعوت از روحانیون برای تربیت و درمان زندانیان است.
این مسئول با اشاره به تأثیرات و روند مثبت ارائه برنامه‌های مختلف در زندان برای تربیت زندانیان، یادآور شد: در ادوار گذشته حدود ۴۰ درصد بازگشت به زندان بود، اما با درپیش گرفتن برنامه‌های تربیتی در زندان این روند به ۳ درصد کاهش یافته است.
وی، بیکاری را از جمله عوامل روی‌آوردن افراد به جرائم خواند و گفت: برخی از زندانیان به دلیل اینکه پس از آزادی کار مناسبی و منبع درآمدی نیافته‌اند دیگر بار مرتکب جرائم شده‌اند.
عظیمیان با بیان اینکه تعداد بسیاری از زندانیان توسط انجمن حمایت از زندانیان، حمایت و پشتیبانی می‌شوند، عنوان داشت: برخی از زندانیان به کمیته امداد برای حمایت‌های لازم معرفی می‌شوند تا مشکل مالی آنان برطرف شده و شغل مناسبی را برای تامین امرار معاش انتخاب کنند.
وی در پایان خواستار حمایت تمامی ارگان‌های حمایتی از زندانیانی که از بند رهایی می‌یابند و به جامعه باز می‌گردند، شد.

شناسه خبر : 10003

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =