خانه / اجتماعی / ۲۷۰ هزار تن محصول كشاورزي در كردستان توليد شد  

۲۷۰ هزار تن محصول كشاورزي در كردستان توليد شد  

رئيس سازمان جهاد كشاورزي كردستان از توليد ۲۷۰ هزار تن انواع محصولات كشاورزي در اين استان خبر داد.
 

محمد ابرهيم حسن نژاد با اشاره به افزايش ميزان توليد محصولات كشاورزي در اين استان اظهار داشت: در سال جاري در مجموع ۲۷۰ هزار تن انواع محصولات كشاورزي در كردستان توليد و برداشت شده است.
وي با اشاره به اينكه روند رو به رشد توليد محصولات كشاورزي در كردستان طي سال جاري و سال گذشته، گفت: تولید محصولات باغی در سال جاری در استان به نسبت سال گذشته پنج درصد افزایش یافت.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كردستان در ادامه با اشاره به اینکه  این میزان محصول از سطح ۳۶هزار هکتار باغ در سطح استان بدست آمده است، عنوان كرد: سطح بارور باغات استان كردستان ۳۰ هزار و ۳۵۴ هکتار است و سطح غیربارور را نیز پنج هزار و ۵۶۱ هکتار تشكيل مي دهد.
وی به خسارت هاي وارد به محصولات كشاورزي و باغي استان كردستان در سال جاري اظهار کرد: همچنین به دلیل سرمازدگی دیرس بهاره در سال جاری حدود ۳۰ هزار تن از محصولات باغی این استان از بین رفت.
حسن نژاد محصولات استان را انگور، سیب، توت فرنگی، هول و شلیل، گردو، گیلاس و آلبالو، زردآلو، بادام، گلابی، به و سایر محصولات ذکر کرد و افزود: كردستان در ساير بخش ها نيز ظرفيت هاي خوبي براي توليد در اختيار دارد.
وی به تولید ۳۰ هزار تن توت فرنگی در سال جاری در استان كردستان اشاره کرد و گفت: در تولید این محصول کردستان رتبه اول کشور را در اختيار دارد و به همين دليل انتظار مي رود كه در سال آينده شاهد ادامه روند رو به رشد توليد توت فرنگي در استان كردستان باشيم.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كردستان با بيان اينكه امسال ۱۱۱ هزار تن انگور در استان کردستان تولید شد که از این نظر هم استان رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داد، يادآور شد: متوسط عملکرد محصولات باغی استان ۹ تن در هر هکتار است.
 رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در پايان سخنان خود برآورد اقتصادی محصولات باغی استان را حدود پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۷۰هزار نفر از مردم بهره برداری در باغات استان را بر عهده دارند.
 

شناسه خبر : 9995

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =