خانه / اجتماعی / ۳۱ شهریور سال جاری جشن شکوفه‌های مدارس ابتدایی در کردستان برگزار می‌شود .

۳۱ شهریور سال جاری جشن شکوفه‌های مدارس ابتدایی در کردستان برگزار می‌شود .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان از برگزاری جشن شکوفه‌ها در مدارس ابتدایی استان در ۳۱ شهریور ماه جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از سنندج ؛ سالار عرفانی ‌نسب ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش کردستان که در استانداری استان برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌ها این جشن در تمامی مدارس ابتدایی استان با حضور دانش‌آموزان اول ابتدایی، والدین آنها و مسئولان استان برگزار می‌شود.
وی افزود: علاوه بر این نیز جشن ملی بازگشایی مدارس در همه مدارس با حضور مسئولان استان و فرهنگیان و دانش‌آموزان در یکم مهرماه امسال برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به تعداد دانش‌آموزان استان کردستان در سال‌تحصیلی جدید بیان کرد: امسال ۲۶۵ هزار و ۲۵۴ دانش‌آموز در ۱۳ هزار و ۴۵۲ کلاس درس و ۳ هزار و ۳۴۲ مدرسه مشغول تحصیل خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: ۱۴ هزار و ۳۵۷ دانش‌آموز از این تعداد در مقطع پیش‌دبستانی، ۱۴۲ هزار و ۸۷۸ دانش‌آموز در مقطع ابتدایی، ۴۰ هزار و ۴۵۰ دانش‌آموز در مقطع متوسطه اول، ۴۸ هزار و ۷۰۲ دانش‌آموز در مقطع متوسطه دوم و ۱۸ هزار و ۸۶۷ دانش‌آموز نیز در مدارس فنی حرفه‌ای و کار و دانش تحصیل می‌کنند.
عرفانی‌نسب عنوان کرد: علاوه بر فعالیت ۳ هزار و ۳۴۲ مدرسه استان ۴۷ واحد نمونه دولتی، ۵۷ واحد مدرسه شاهد، ۱۳ واحد مدرسه تیزهوشان، ۱۳۷ مدرسه شبانه‌روزی، ۱۳ مدرسه راه‌دور، ۳۹ مدرسه هیئت امنایی و هفت مدرسه وابسته در استان کردستان فعال است.
وی اضافه کرد: در این راستا ۲۶ هزار و ۱۳ پرسنل نیز در طول سال تحصیلی جدید به دانش‌آموزان استان ارائه خدمت خواهند کرد که از این تعداد ۱۱ هزار و ۲۶۷ نفر مربوط به مقطع ابتدایی است.
پذیرش ۲۰۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان کردستان
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان همچنین از پذیرش ۲۰۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان خبر داد.
عرفانی‌نسب افزود: از ۳۷۰ دانشجوی متقاضی دانشگاه فرهنگیان ۲۰۰ نفر برای سال تحصیلی جدید جذب و مشغول ادامه تحصیل خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین امسال ۲۱ سرباز معلم به مجموعه پرسنل آموزش و پرورش استان کردستان اضافه شدند که در حوزه کاری خود فعالیت خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های امسال آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید براساس پنج اولویت مهم برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در پایان این پنج اولویت را شامل ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی، توسعه مشارکت همه جانبه، عملیاتی کردن بودجه آموزش و پرورش و تمرکز زدایی عنوان کرد و گفت: محورهای یاد شده از سوی وزارت آموزش و پرورش اولویت‌بندی و ارائه شده‌اند.

شناسه خبر : 8403

این خبر رو هم ببینید

تصمیم مشترک ایران و ترکیه مبارزه مشترک با تروریست ها است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با روزنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =