خانه / اجتماعی / ۳۶۶ نفر در کردستان هنرهای سنتی را فرا می گیرند  

۳۶۶ نفر در کردستان هنرهای سنتی را فرا می گیرند  

معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان گفت: در حال حاضر ۳۶۶ نفر در کردستان هنرهای سنتی و صنایع دستی را فرا می گیرند.
 

فرهاد حامدی با اشاره به اولويت برگزاري برنامه هاي آموزش صنايع دستي در استان كردستان، اظهار داشت: همچنین به ۵۰ نفر دیگر از شاغلين صنايع دستي آموزش هاي لازم و نوین ارائه شده است .
وی افزود: در طول اين مدت ۲۴ نفر از هنرمندان رشته هاي صنايع دستي موفق به دريافت نشان بين المللي مرغوبيت كالا شده اند و می توانند تا حدی در حوزه صادرات و اشتغالزایی استان نقشی را ایفا کنند و به همين دليل در اين بخش بايد زمينه براي تبليغ و اطلاع رساني بهتر فراهم شود .
معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: برگزاري سه نمايشگاه سراسري و دو نمايشگاه استاني و حضور در پنج نمايشگاه در ساير استانها نشان از توانمندی صنعتگران استان است.
حامدي یادآور شد: همچنین در طول سه ماهه سوم سال جاري براي ۵۱۴ نفر كارت شناسايي صنعتگران صادر شده و ۱۴ مورد پروانه كارگاه توليدی صنعتگران نیزصادر شده است .
وي در ادامه به ايجاد دو تشكل غير دولتي  و بهره مندي ۵۰ نفر از هنر مندان و صنعتگران از تسهيلات مشاغل خانگي اشاره كرد و ادامه داد: در اين راستا تعداد ۳۲۲ نفر از اين هنر مندان نيز بيمه شده اند .
معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان در خصوص عملكرد اين معاونت به منظور بهره مندي صنعتگران از مزاياي بيمه تامين اجتماعي نيز گفت: طي اين سه ماه تعداد ۴۸۰  پرونده مورد ارزيابي و در تكميل فرآيند بيمه شدن قرار گرفته اند كه از اين تعداد ۳۲۲ نفر تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي قرار گرفته اند.
 

شناسه خبر : 9949

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 12 =