خانه / اجتماعی / ۴۲ هزار واحد مسکن روستایی کردستان مقاوم سازی شده است

۴۲ هزار واحد مسکن روستایی کردستان مقاوم سازی شده است

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان به مناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام در مصاحبه با خبرنگاران به تشریح عملکرد این نهاد در استان پرداخت.


به گزارش خبرنگار کردنور رضا قادری با اعلام پروژه‌های افتتاحی استان در دهه حساب ۱۰۰ امام گفت: افتتاح سردرب شمالی و سامان دهی مرقد امام زاده هاجر خاتون با ۲ میلیارد تومان اعتبار، ۸ طرح هادی روستایی با ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان، واگذاری ۷۹ هزارمین جلد سند مالکیت روستایی و تحویل ۵ هزارمین واحد نوسازی شده در منطقه زلزله زده ثلاث در صدر برنامه‌های این دهه است.

قادری افزود: بازسازی ۶ هزار واحد از منازل تخریب شده منطقه ثلاث باباجانی کرمانشاه به بنیاد مسکن کردستان واگذار شد که در یک حرکت جهادی و تلاش همکاران و حمایت دولت تا کنون ۵ هزار از این واحدها تحویل داده شده و ۱۰۰۰ واحد دیگر نیز در دست احداث می‌باشد.

وی در خصوص عملکرد ۳۹ ساله بنیاد مسکن در کردستان اظهار کرد: جمعیت استان بر اساس آخرین آمار ۱ میلیون و ۶۰۳ هزار نفر است که ۴۶۸ هزار و ۷۸۸ نفر آن در ۱۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی زندگی می‌کنند و ضریب جمعیت روستایی استان ۲۹ درصد بوده که ۳ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان تصریح کرد: در ۳۹ سال گذشته اقداماتی از قبیل انجام مطالعات ۱هزار و ۶۴۸ طرح هادی، بازنگری طرح هادی ۹۱ روستا، شروع عملیات اجرایی طرح هادی در ۵۱۶ روستا و واگذاری ۵۹۲ هکتار زمین روستایی توسط بنیاد مسکن در استان انجام شده است.

وی افزود: سال گذشته عملیات اجرایی طرح هادی در ۲۱۸ روستا با ۳۶ میلیارد تومان شروع شد که تا کنون ۱۳ میلیارد تومان آن اختصاص یافته است.

قادری با تاکید بر ضرورت سند دار کردن املاک روستایی گفت: تثبیت مالکیت روستایی از ضروریات سامان دهی به وضعیت حقوقی و اثبات ادعاهای شخصی و دولتی در محاکم قضایی و تامین وثایق مورد نیاز در نظام بانکی و قضایی می‌باشد که از چند سال قبل در کردستان شروع شده و تا کنون ۷۹ هزار جلد سند در این راستا صادر شده و برای امسال هم صدور ۲هزار و ۵۰۰ سند را در دست اجرا داریم.

این مقام مسئول با تاکید بر تسریع در روند مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: از ۱۲۰ هزار واحد روستایی استان تا کنون ۴۲ هزار و ۹۴۵ واحد مقاوم سازی شده و تا افق سال ۱۴۰۰ این رقم به ۹۰ هزار واحد می‌رسد.
صدیق مینایی

شناسه خبر : 21584

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =