خانه / اجتماعی / ۶۰ هزار نفر شغل پايدار در کردستان ايجاد خواهد شد

۶۰ هزار نفر شغل پايدار در کردستان ايجاد خواهد شد

استاندار كردستان گفت: چشم‌اندازی برای بخش کشاورزی استان برنامه‌ریزی شده است که ۶۰ هزار نفر شغل پايدار ايجاد خواهد شد و طي سه سال از صندوق توسعه ارزي هر سال ٢٥٠ ميليون دلار اختصاص داده مي‌شود.


به نقل از خبرنگار کردنور،بهمن مرادنیا شامگاه چهارشنبه در همایش دبیران و روسای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان کردستان در سنندج اظهار کرد: صرفه‌جویی در انرژی از معروفات است و بر همه ما واجب است که در این عرصه تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

وی افزود: همه مدیران موظف هستند که پاسخگوی مردم باشد و هر مدیری که با مردم فاصله دارد وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهد و باید با او برخورد شود.

استاندار کردستان همچنین خواستار برخورد با مدیران و کارکنان اداراتی شد که از وسائل نقلیه ادارات برای استفاده شخصی استفاده می‌کنند.

مرادنیا افزود: از ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خواستاریم که به صورت مکتوب مدیران و کارکنان متخلفی را که از وسائل نقلیه دولتی استفاده شخصی می‌کنند به شخص استاندار معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: طَی یک سال گذشته که بنده به عنوان استاندار کردستان مسؤولیت قبول کرده‌ام شاهد تخریب‌های بسیاری در فضای مجازی بوده‌ایم اما باید بدانیم که مشکلات اقتصادی و پایین بودن درآمد سرانه مردم کردستان زاییده امروز نیست.

مرادنیا اظهار داشت: برای رفع بخشی از کمبودها در کردستان به بحث توسعه کشاورزی استان توجه کرده‌ایم و سه برنامه در این راستا تعریف کردیم که شامل توسعه باغات، توسعه زمین‌های آبی و افزایش تولید گوشت قرمز است.

وی اعلام کرد: با اجرای برنامه‌های تدوین شده شاهد افزایش دو میلیون تنی محصولات کشاورزی در استان خواهیم بود.

استاندار کردستان گفت: توسعه کردستان با ایجاد چند کارخانه ایجاد نمی‌شود اما با اجرای این طرح ٦٠هزار نفر شغل پایدار ایجاد خواهد شد و طی سه سال از صندوق توسعه ارزی هر سال ٢٥٠ میلیون دلار اختصاص داده می‌شود و امیدواریم با اجرای این طرح آینده‌ای روشن را برای استان رقم بزنیم.

مرادنیا در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: تکمیل پروژه‌های گذشته به جای کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید را در اولویت قرار داده‌ایم.

استاندار کردستان اعلام کرد: تعداد قابل‌توجهی از پروژه‌های عمرانی کردستان در هفته دولت و در جریان سفر رییس جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید و در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی نیز تعدادی دیگر تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مرادنیا افزود: به آنهایی که در زمین دشمن حرکت می‌کنند و موجبات یاس مردم را به وجود می‌آورند توصیه می‌‌کنیم که به خود بیایند.

شناسه خبر : 23156

این خبر رو هم ببینید

ابراز همدردی فرمانده سپاه کردستان با خانواده کولبران جانباخته مریوانی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سردار سیدصادق حسینی با صدور پیامی جانباختن دو برادر کولبر، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =