خانه / اجتماعی / ۷۰۰ هزار کردستانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند  

۷۰۰ هزار کردستانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند  

مدیر کل بيمه تامین اجتماعی کردستان گفت: بر اساس آمار موجود در حال حاضر ۷۰۰ هزار نفر از مردم اين استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
 

فریدون خدابنده‌ لو با اشاره به اينكه ۷۰۰ هزار نفر از مردم استان كردستان تحت پوشش تامين اجتماعي قرار دارند، اظهار داشت: حدود ۴۸ درصد از جمعیت استان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و با مقايسه آمار مشخص مي شود، با میانگین کشوری فاصله ای چندانی نداریم.
وی افزود: در حال حاضر ۱۸۸ هزار نفر بیمه اصلی در کردستان هستند که از این تعداد شش هزار و ۳۳۱ نفر بیمه مشاغل آزاد، چهار هزار و ۲۰ نفر بیمه اختیاری، ۲۱ هزار و ۷۶۶ نفر بیمه قالیبافان، ۵۷ نفر بیمه زنان خانه ‌دار، ۳۴۱ نفر بیمه خادمان مساجد، دو هزار و ۵۱۷ نفر بیمه بار بران، ۶۹۹ نفر بیمه نویسندگان و سه هزار و ۷۲۳ نفر بیمه شده مددجویان کمیته امداد امام خمینی هستند.
مدیر کل بيمه تامین اجتماعی کردستان بیان کرد: همچنین تعداد طلاب و روحانیون بیمه شده در استان دو هزار نفر، رانندگان یک ‌هزار و ۸۱۷ نفر، کارآفرینان زیرپوشش بنیاد شهید ۸۵ نفر، کارگران ساختمانی ۲۰ هزار نفر، زنان سرپرست خانوار سه هزار و ۵۹۸ نفر، مربیان مهد کودک ۹۵ نفر، مداحان هشت نفر، زنبورداران ۶۶ نفر، کارکنان شورای حل اختلاف ۲۸۹ نفر و کسب و کار ۳۳ نفر است.
خدابنده لو یادآور شد: میزان بازنشستگان بیمه تامین اجتماعی نیز ۹٫۴ درصد افزایش داشته است و در حال حاضر ۱۸ هزار و ۹۴۴ نفر بازنشسته بیمه تامین اجتماعی داریم و علت این افزایش تعداد نیز بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌ بار و بازنشستگان معمولی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سهمیه استان کردستان در بحث بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و ادامه داد: در میان استان ‌های غربی کشور، کردستان از سهمیه بیشتری برخوردار است و انتظار می رود بتوانیم این سهمیه را در سال آینده بیشتر کنیم تا زمينه براي افزايش افراد تحت پوشش در استان كردستان فراهم شود.
مدیر کل تامین اجتماعی کردستان گفت: بیمه ضامنی برای زندگی افراد است و به لحاظ مالی نیز نقش حمایت کننده را دارد و انتظار می رود با فرهنگ سازی مناسب تمامی افراد جامعه چه شاغل و چه غیر ساغل از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهرمند شوند.
وي در پايان از همكاري رسانه هاي جمعي و اطلاع رساني هاي صورت گرفته در راستاي تقويت و توسعه فرهنگ بيمه در استان كردستان تقدير كرد و افزود: انتظار مي رود كه با برنامه ريزي بهتر زمينه براي تقويت اين مهم در استان كردستان فراهم شود.
 
 

شناسه خبر : 9627

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =