خانه / اجتماعی / ۹۲۰ میلیون ریال برای تسطیح محورهای مواصلاتی کردستان هزینه شد  

۹۲۰ میلیون ریال برای تسطیح محورهای مواصلاتی کردستان هزینه شد  

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از صرف اعتباری بالغ بر ۹۲۰ میلیون ریال برای تسطیح محورهای مواصلاتی استان از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه خبرداد.
 

  
محمدصادق وجدی اظهار داشت: حفظ و نگهداری جاده‌های موجود در کنار ساخت و ایجاد راه‌های جدید در سطح استان از مهم‌ترین اولویت اداره راهسازی استان است.
وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت توپوگرافی و کوهستانی بودن استان، حفاظت و نگهداری از راه‌ها در کردستان نسبت به سایر استان‌ها سخت‌تر و نیازمند صرف اعتبارات بیشتر است.
این مسئول افزود: ارتقای ایمنی و تسهیل تردد و رضایت‌مندی استفاده‌کنند‌گان از اولویت‌های این اداره‌کل در این راستا نگهداری راه‌ها است که به صورت  مستمری انجام می‌شود.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی کردستان، آرام‌سازی و آشکارسازی نقاط پرخطر به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات در این حوزه به صورت ویژه در سطح استان دنبال می‌شود.
وجدی به اقدامات این اداره‌کل در راستای نگهداری و ایمن‌سازی راه‌ها در ۹ ماهه امسال اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال یک‌هزار و ۱۱۷ کیلومتر عملیات تسطیح، رگلاژ، تیغه‌زنی و شن‌ریزی در محورهای مواصلاتی استان انجام شده است.
به گفته وی، عملیات تسطیح در ۸۱۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و ۳۰۴ کیلومتر از راه‌های روستایی استان با صرف اعتباری بالغ بر ۹۲۰ میلیون ریال اجرا شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه عملیات راهداری به صورت امانی و مستمر در طول سال در تمام محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان انجام می‌شود، اضافه کرد: عملیات بهسازی شانه راه‌ها نیز در یک‌هزار و ۳۵۰ کیلومتر از راه‌های استان انجام شده است.
به گفته این مسئول، در ۹ ماهه سال‌جاری در بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و ۲۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان عملیات راهداری شانه‌سازی اجرا شده و این مهم به صورت مستمر ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای انجام این حجم عملیات راهداری اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان عنوان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه همچنین بیش از ۴۷ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال در راستای بهبود و ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی استان کردستان هزینه شده است.
به گفته وجدی، این میزان اعتبار در راستای تهیه و نصب تابلو و علایم ایمنی از جمله تابلوهای اطلاعاتی، تابلو اخطاری، تابلو انتظامی، بال کبوتری و مسیرنما و حفظ نمای پل، نصب ۹۳ هزار بازتاب چشم‌گربه‌ای و چشم ببری و نصب ۴ هزار و ۸۵۱ متر سرعت‌گیر در استان هزینه شده است.
وی از آشکارسازی ۵۵ نقطه پر حادثه در سطح استان خبر داد و گفت: ۸۰۰ کیلومتر خط‌کشی، نصب یک‌هزار و ۴۴۰ متر حفاظ و گاردریل از دیگر اقدامات اداره‌کل راه و شهرسازی استان در ۹ ماهه امسال بوده است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از وجود ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان خبر داد و اذعان داشت: بیش از ۳۲ کیلومتر از این میزان در یک سال گذشته انجام شده است.
وجدی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای راه‌ چهار خطه در کردستان از سال ۸۳ آغاز شده و در حال حاضر بیش از ۱۶۰ کیلومتر راه چهار خطه در این استان وجود دارد.

شناسه خبر : 9895

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =