اخبار سیاسی

نماینده ولی فقیه در کردستان:
مشارکت کردستانی ها درامورخیریه/دفاع ازمظلوم رسالت نظام اسلامی است


سنندج – نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به آمادگی مردم این استان برای حضور در امور خیریه، گفت: مشارکت خوب در مراسم جشن های خیریه یکی از ویژگی های برتر مردم استان است.
پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی بیان کرد: یکی از ویژگی‌ها مهم مردم ایران این است که انسان‌های عاطفی هستند و در امور خیر مشارکت خوبی دارند.
وی با اشاره به نیت پاک مردم کردستان و مشارکت آنها در امور خیریه، عنوان کرد: خلوص بالا وعاطفه‌های سرشار از ویژگی‌های بارز مردم کردستان به ویژه مردم متدین شهرستان دهگلان است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اهمیت و جایگاه مشارکت در امور خیریه، عنوان کرد: خداوند در قرآن خطاب به انسان‌ها می‌فرماید «شما نمی‌توانید به مراتب عالی نیکی‌ها برسید مگر اینکه آن چیزی را که دوست دارید انفاق کنید» و به همین دلیل لازم است که همه ما در این گونه فعالیت ها حضور موثر داشته باشیم.
وی گفت: انفاق هم می‌تواند در مسائل مالی و در نهایت انفاق جان باشد و هر کدام از این نوع انفاق‌ها ارزش ویژه خود را دارد و خداوند هر دو را ستوده است.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: انسان‌های بخشنده هر آنچه را که دارند حتی اگر یک قرص نان باشد در راه خدا انفاق می‌کنند و آنچه می‌بخشند صرفا بخاطر خدا است و عشق به خدا موجب می‌شود که این کار را انجام دهند.
وی با اشاره به دیگر ویژگی های انسان های بخشنده و نیکوکار، یادآور شد: انسان‌های بخشنده از کسی نه انتظار چیزی دارند و نه حتی تشکر می‌خواهند چرا که این فرهنگی است که قرآن به ما مسلمانان یاد می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: شما ملت ایران باید الگو باشید برای جهانیان، اگر الان مسلمانان میانمار دچار مشکل شده‌اند این که چه نژاد و زبانی دارند و در کجا زندگی می‌کنند دیگر مطرح نیست باید به میدان رفت و به فریاد آنها رسید.
وی با بیان اینکه ملت ایران و انقلاب اسلام همواره و در هر شرایطی مدافع مردم مظلوم و بی دفاع بوده است، بیان کرد: ندای هر مظلومی از هر کجایی که بلند می‌شود باید از سوی ملت‌های آزادی خواه پاسخ داده شود
وی یادآور شد: امروز در یمن مسلمانان را قتل عام می‌کنند مدعیان حقوق بشر و باقی آنها کجا هستند؟ در این میان فقط کشور ایران است که از آنها طرفداری می‌کند.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: اگر امروز ملت ایران در مبارزه با داعش و امثال این مزدوران استعمار و استکبار جهانی وارد میدان می‌شود در حقیقت دفاع از مظلومین است دفاع از انسانیت و این از ویژگی‌های اصلی انقلاب الهی است.
وی گفت: در گوشه گوشه کشورمان نیازمندهایی داریم که باید هم دولت و هم مردم دست به دست هم دهند و این مشکلات را حل کنند ولی رفع مشکلات نیازمندان در داخل کشور مسئولیت ما را در بحث کمک به مسلمانان جهان و مستضعفین کم نمی‌کند و یکی از دلایل عزتمندی ملت ایران همین توجه به مستضعفین در جهان است.

شناسهٔ خبر: 4111702 - پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵

تعداد بازدید : 103

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :