اخبار سیاسی

امام جمعه موقت سنندج:
کمک به مسلمانان مظلوم میانمار یک وظیفه برای کشورهای اسلامی است


سنندج – امام جمعه موقت سنندج ضمن اشاره به ظلمی که در حق مسلمانان مظلوم میانمار صورت می گیرد، گفت: کمک به این مسلمانان از سوی تمامی کشورهای مسلمان و اسلامی باید در اولویت قرار گیرد.
ماموستا سید احسن حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: متاسفانه امروز در شرایطی قرار داریم که در بعضی از نقاط جهان در حق مسلمانان ظلم می شود.
وی با اشاره به وضعیت مسلمانان مظلوم در میانمار و سکوت جامعه جهانی در خصوص این جنایت، افزود: همه کشورهای اسلامی نباید در مقابل این ظلم و جنایت سکوت کنند و باید در مقابل این اقدامات ضد بشری ایستادگی کنند.
امام جمعه موقت سنندج با اشاره به راه های مختلف کمک به مسلمانان مظلوم در کشور میانمار، عنوان کرد: مردم کشورمان به ویژه کردستانی ها می توانند کمک های نقدی خود را به حساب ۱۱۱۴ بانک ملی واریز کرده و در این کار خداپسندانه سهیم باشند.
وی ظلم های چند ماه اخیر در حق مسلمانان میانمار را بسیار دردناک دانست و گفت: همگی وظیفه داریم از بعد مادی و معنوی این مردمان ستمدیده را یاری دهیم زیرا مورد تعدی ارتش و دولت نژاد پرست و ظالم میانمار قرار گرفته اند.
ماموستا حسینی کمک به مردم آواره میانمار در مرز بنگلادش را بسیار ارزشمند خواند و اظهار کرد: از خداوند می خواهیم کسانی را که دشمن اسلام و مسلمانان هستند، نابود کرده و شر آنان را از سر مسلمانان و انسان های مظلوم بردارد.
وی در بخش دیگری از خطبه ها به موضوع انصاف و لزوم توجه به این آموزه دینی در جامعه پرداخت و یادآور شد: پیامبر نور و رحمت(ص) همواره مسلمانان و انسان های مومن را به رعایت انصاف نسبت به خود سفارش فرموده است.
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه خداوند هیچگاه نسبت به بندگانش سخت گیر نبوده است، افزود: ما نیز باید نسبت به خود در مسائل مادی و معنوی سهل گیر بوده و از سخت گیری غیرضروری بپرهیزیم.
ماموستا حسینی در ادامه انصاف در حق دیگران را نیز از سفارشات پیامبر اسلام (ص) ذکر کرد و گفت: باید نسبت به مردم منصف بوده و از تهمت، غیبت و ظلم در حق آنان اجتناب کنیم و نسبت به این مسائل توجهی ویژه داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به لزوم توجه به موضوع انصاف در جامعه به عنوان یک ضروت، یادآور شد: انصاف نسبت به دشمن نیز از دستورات پیامبر است چراکه ایشان خود همواره نسبت به مشرکان و دشمنانش، با انصاف و عدالت برخورد می کرد.
امام جمعه موقت سنندج به سالروز شهادت حضرت امام حسن مجتبی نیز اشاره کرد و گفت: علما و مردم کردستان و اهل سنت، ارزش بسیار والایی برای امام حسن(ع) قائل هستند و از ایشان با احترام خاص و ویژه ای یاد می کنند.
وی با بیان اینکه ائمه و فرزندان پیامبر(ص) کشتی نجات مسلمانان به شمار می روند، یادآور شد: بدون شک پیروی از اخلاق و رفتار این بزرگان ما را به بهشت برین رهنمون خواهد کرد.
وی در پایان از عموم مردم خواست که نسبت به برپا داشتن آموزه های دینی توجهی ویژه داشته باشند و در این راستا تلاش و کوشش کنند.

تعداد بازدید : 65

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :