اخبار سیاسی

دبیر شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان:
واردات پارچه، پتو و کفش از معابر مرزی کردستان ممنوع شد


دبیر شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان با بیان اینکه واردات پوشاک منوط بر داشتن مجوز است، گفت: واردات هر گونه پارچه، پتو، پوشاک و کفش از مرزهای کولبری استان با هدف حمایت از تولید از اول دی ماه امسال ممنوع شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رضا میرزایی صبح امروز در هفتمین جلسه اصلی کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان، با اشاره به مصوبات جلسات گذشته، خواستار ارائه گزارش در مورد اقدامات انجام گرفته در راستای عملیاتی‌ کردن این مصوبات شد و اظهار کرد: طرح ساماندهی کالاهای ورودی از معابر کولبری اجرایی می‌شود.
دبیر شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان خاطرنشان کرد: این ساماندهی از مدت‌ها قبل جزء برنامه‌های استان بود که مورد توجه قرار گرفته و الان به عنوان مصوب شورای امنیت باید اجرا شود.
وی با بیان اینکه در قالب اجرای این طرح کالاهایی که از معابر مرزی وارد می‌شود باید در تمام شهرستان‌های استان و بر اساس مجوز صادره کالاها بچرخد، گفت: این مهم از اواسط نیمه دوم ماه گذشته اجرا شده و هیچ مشکلی در اجرای آن وجود ندارد.
میرزایی اظهار کرد: میزان بار مسافران شهرستان‌های بانه و مریوان هم باید در این جلسه مصوب و به نیروی انتظامی اعلام شود.
دبیر شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان اذعان کرد: حمل کالا در سطح استان بلامانع است.
وی ارائه گزارش عملکرد از سوی دستگاه‌های مختلف در استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: دستگاه‌هایی که گزارش عملکرد خود را ارسال نمی‌کنند مورد مواخذه قرار می‌گیرند.
وی واردات پوشاک به داخل کشور از مرزهای استان را منوط به داشتن مجوز اعلام کرد و گفت: واردات هر گونه پارچه، پتو، پوشاک و کفش از مرزهای استان با هدف حمایت از تولید در کشور ممنوع است.
به گفته دبیر شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان، در مجموع 75 قلم کالا از طریق بازارچه‌های مرزی استان کردستان اجازه ورود دارند.
انتهای پیام/چ

تعداد بازدید : 74

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :