اخبار تکفیری ها - داعش

ترامپ: واقعه «منهتن» تروریستی است/ به داعش اجازه بازگشت نمی‎دهیم!


رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیام‎هایی در توئیتر ضمن تروریستی خواندن واقعه منهتن، مدعی شد همه چیز تحت نظر است و به داعش اجازه ورود به آمریکا را نمی‎دهد.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به واقعه منهتن در صفحه توئیتر خود نوشت: به نظر می‌آید واقعه نیویورک، حمله دیگری از سوی یک آدم مریض و خیلی خطرناک است. مامورین قانون این مسئله را از نزدیک دنبال می‌کنند و این خاص آمریکا نیست!
وی در پیامی دیگر نوشت: نباید به داعش آن هم بعد از اینکه در خاورمیانه یا هر جای دیکر شکستش دادیم (!) اجازه بازگشت یا ورود به کشورمان را بدهیم. دیگر بس است.
نهایت آنکه ترامپ با تروریستی خواندن واقعه منهتن، با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.
ترامپ همچنین از وزارت امنیت ملی آمریکا خواست تا تدابیر امنیتی مربوط به رصد و ارزیابی افراد را تشدید کند حال آنکه توضیح بیشتری در این رابطه ارائه نداد.
گفتنی است دیروز سه‌شنبه انحراف یک کامیون باربری به سمت عابران و دوچرخه سواران در منهتن نیویورک و متعاقب آن، تیراندازی سرنشینان کامیون به سوی جمعیت تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.
بنابر اولین گزارش، این حادثه حدود ساعت ۳ و ۲۰ دقیقه بعدازظهر به وقت محلی در مجاورت خیابان «چمبرز» و بزرگراه «وست ساید» به وقوع پیوست.
گفته می شود که راننده کامیون با تخریب مسیر دوچرخه سواری در بزرگراه وست ساید، پیش از توقف کامل تعدادی دوچرخه سوار را زیر گرفت.
سرنشینان کامیون که حدس زده می شود برای خروج از وسیله نقلیه خود هراس داشتند، به روی جمعیت آتش گشودند.
هم اکنون راننده این کامیون در بازداشت بسر می برد.
پلیس منهتن نیویورک بلافاصله عبور و مرور در محل وقوع حادثه را ممنوع کرد.
برخی گزارشها حاکی از آن است که دستکم یک افسر پلیس در جریان این حادثه مورد اصابت گلوله قرار گرفت، اما حال وی وخیم نیست.
همچنین راشاتودی گزارش داد در این حمله دستکم ۶ تن کشته و ۹ تن زخمی شدند.
به گزارش این خبرگزاری روسی در این حادثه، کامیون پس از برخورد با یک وسیله نقلیه دیگر متوقف شد و فرد مظنون در حالی که تظاهر به حمل اسلحه می کرد، از سوی پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
پلیس نیویورک تحقیقات خود را پیرامون این حادثه به عنوان یک حمله تروریستی احتمالی آغاز کرده است.

تعداد بازدید : 45

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :