اخبار اجتماعی

مصاحبه با آقای پوریا محمدی در رابطه با همایش آمار در دانشگاه کردستان


روز سوم آبان ماه همایشی در دانشکده علوم پایه برگزار شد که با تبلیغات گسترده ای از سوی برگزار کنندگان این همایش انجام شد . ما نیز برآن شدیم تا با دبیر همایش مصاحبه ای انجام دهیم .
  • با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید لطفا خودتان را معرفی کنید .
من هم عرض سلام و ادب دارم خدمت شما پوریا محمدی هستم دانشجوی کارشناسی
رشته آمار و کاربرد ها در دانشگاه کردستان هستم و همچنین عضو انجمن علمی آمار .
 
  • در رابطه با همایشی که در دانشکده علوم  پایه برگزار شد توضیح دهید.
در اواخر مهر ماه انتخابات انجمن های علمی برگزار شد و من به همراه دوستانم   با ائتلافی  پنج نفره توانستیم به عنوان اعضای اصلی انجمن علمی آمار انتخاب شویم. در اولین برنامه کاری و با پیشنهاد استاد مشاور انجمن علمی جناب آقای دکتر دادخواه درخواستی کتبی به معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه کردستان ارائه دادیم و با درخواست موافقت شد و قرار بر برگزاری همایش «بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی » .
در اینجا لازم میدانم از حمایت معاونت فرهنگی دانشگاه کردستان ، جناب آقای خوشنوازی و از مدیر روابط عمومی دانشگاه ، جناب آقای حسینی تشکر ویژه دارم .
  • اهمیت روز آمار و برنامه ریزی چیست ؟
آمار اصول و روش جمع آوری اطلاعات اولیه ، مرتب و خلاصه کردن و نمایش آنها و سرانجام تجزیه و تحلیل داده های اولیه و استخراج نتایج آن است.
و نیز برنامه ،شیوه و روش معین برای آینده است . در واقع برنامه ریزی تلاشی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی به جمع بندی و تلفیق مطلوب بهینه ی همه ی امکانات فیزیکی ، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر که در زمان مشخص است .
  •  هدف بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی در دانشگاه کردستان از منظر شما چه بود ؟
با توجه به اینکه اول آبان در سال روزملی آمار و برنامه ریزی است و تمامی دانشگاه هایی که گروه آمار دارند در روز های ابتدایی آبان ماه ، همایش هایی را به منظور بزرگداشت روز آمار برگزار میکنند . امسال نیز اعضای انجمن علمی آمار که به تازگی  از سوی دانشجویان رشته آمار برگزیده شده بودند بنابر توصیه استاد مشاور انجمن علمی جناب آقای دکتر دادخواه تمام تلاش خود را بکار بستند  تا همایش وزین و در شان اساتید و دانشجویان این رشته برگزار نمایند.
 
 
  • چه پنل هایی در همایش ارائه شد و سخنرانان همایش جه کسانی بودند ؟
از روزهای قبل و با توجه به درخواست کتبی انجمن علمی آمار ، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه کردستان موافقت  و حمایت خود را برای برگزاری این همایش اعلام نموده لذا با توجه به تعمیم استاتید گروه برآ ن شدیم تا از اساتید برجسته  " گروه بیم سنجی " دانشگاه شهید بهشتی، جناب آقای دکتر امین حسن زاده دعوت به عمل آوریم که در سال های گذشته سابقه تدریس در دانشگاه کردستان نیز داشته اند .ایشان با ارائه پنلی  به جایگاه علم آمار و روش های آماری در بیم سنجی و صنعت بیمه به تفضیل پرداختند . دکتر حسن زاده در مورد آینده شغلی متخصصین آمار ( گرایش بیم سنجی ) در شرکت های بیمه ای چشم اندازی را به دانشجویان این رشته  ارائه دادند و با تبریک به دانشجویان آمار به دلیل رشته تخصصیشان ، نیاز جامعه به فارغ التحصیلان و متخصصین آمار  از افزایش روز افزون توجهات به علم آمار گفتند .
 
 
از دیگر سخنرانان همایش " روز آمار و برنامه ریزی " جناب آقای دکتر بیژن نوری اپیدمیولوژیست از دانشگاه علوم پزشکی کردستان بود .دکتر نوری در ررابطه با نیاز مبرم علوم پزشکی به روش های آماری جهت دستیابی  به اطلاعاتی در رابطه با میزبان شیوع انواع بیماری ها به ویژه سرطان ها در جامعه ایراد سخن کردند .
 
پنل پایانی همایش مربوط به کاربرد علم آمار در مهندسی صنایع بود که توسط مدیر گروه محترم رشته صنایع دانشگاه کردستان جناب آقای دکتر ارکات به حاضران ارائه شد .
 
 
این همایش که در سه پنل برگزار شد ابتدا با خوشامد گویی دکتر دادخواه مشاور انجمن علمی آغاز شد و ایشان خلال همایش سئوال هوش را که مربوط به احتمالات بود را مطرح کردند و به برندگان به قید قرعه جوایزی اهداء شد .
دکتر اسماعیلی زاده مدیر محترم گروه آمار نیز سخنرانی مختصری در رابطه با " روز آمار و برنامه ریزی " ارائه کردند .همچنین که یک جوان بنام محمد قسیمی نیز استندآپ کمدی جالبی در رابطه با علم آمار اجراء کرد که موجب تشویق حاضرین شد. همچنین در پایان به هر سه سخنران پنل ها ، یادگاری از طرف انجمن آمار اهداء شد .
 
{  آقای محمدی نهایت تشکر را از شما دارم  }
 
مصاحبه کننده : میترا ملایی

تعداد بازدید : 74

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :