اخبار اجتماعی

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان؛
خروش کردستانی ها زیربارش باران/ندای مرگ براستکبار طنین انداز شد


سنندج- آحاد مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان کردستانی با مشت های گره کرده خود زیربارش باران باردیگر همنوا و همصدا با سراسر کشور استکبارستیزی خود را فریاد زدند و اعلام کردند.
۱۳ آبان در تاریخ کشورمان یادآور فداکاری و ایستادگی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام و رهبری است.
خاطره رویدادهای ۱۳ آبان برای همیشه در یاد و خاطره ملت ایران  زنده خواهد ماند و هر سال در این روز مردم با راهپیمایی خود بار دیگر نشان می دهند که همواره حافظ ایثارگری و استقامت و فداکاری رهبر و دانش آموزان و دلنشجویان خود هستند.
امروز اقشار مختلف مردم کردستان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان در هوایی باراین هم صدا و همنوا با سراسر کشور ندای و خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.
کردستانی ها با صدای رسا و مشت های گره کرده شعارهای الله اکبر خامنه ای رهبر، مرگبر امریکا، اسرائیل، انگلیس، این همه لشکر آمده به عشق رهبر امده، ما ملتی فهیمیم ذلت نمی پذیریم، نصرمین الله والفتج القریب مرگ برامریکای مردم فریب را سردادند.
به گزارش خبرنگاران خبرگزاری مهر در دیگر شهرستان های استان هم مردم امسال هم مانند دیگر سنوات گشذته حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی امروز داشتند وآنها نیز هماهنگ و همصدا نوای مرگ برآمریکا و استکبار را سردادند.
حضور در راهپیمایی وظیفه ما دانش آموزان است
نرگس. محمدی یکی از دانش آموزان سال اول متوسطه در سنندج به خبرنگار مهر گفت: از دوران ابتدایی تا به حال هر سال در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت کردم.
وی عنوان کرد: امسال هم حضور پیدا کردم تا دوباره با این حضور خود نشان دهم حافظ راه دیگر دانش آموزانی که در اوایل انقلاب جان خود را راه پاسداری از آرمان های انقلاب از دست دادند، هستم.
وی با اشاره به اینکه شیفت بعدازظهراست، بیان کرد: با وجود اینکه امروز باران می بارد و اگر روزهای عادی دیگر بود از خانه خارج نمی شدم ولی وظیفه خود می دانستم که در این راهپیمایی در کنار دیگر هم کلاسی های خود شرکت کنم.
علی مرادی در گفت و گو با خبرنگار مهر شغل خود را آزاد عنوان کرد و گفت: شرکت در اینگونه برنامه های ملی که یادآور حماسه و فداکاری مردم ما در اوایل انقلاب است از وظایف تمامی مردم است.
وی بیان کرد: عده ای تصور می کنند که حضور در این گونه برنامه ها تنها برعهده کارکنان دولتی و یا اقشار خاصی هم چون دانش آموزان ودانشجویان است در حالی که این مهم رسالت تمامی ما ایرانی هااست.
وی اظهارداشت: در اوایل انقلاب و زمان جنگ هم آحاد مردم احساس تکلیف کردند و در عرصه حضور یافتند و امروز هم ما باید با هماهنگی و همدلی در تمامی برنامه های ملی شرکت و وحدت خود را نشان دهیم.
امروز هوای بیشتر نقاط استان کردستان به ویژه مرکز استان بارانی بود و این وضعیت جوی مانع از حضور مردم همیشه در صحنه این استان در راهیپمایی ۱۳ آبان نشد و حتی تعداد زیادی از شرکت کنندگان بدون چتر حضور یافته بودند و شعارهای مرگ براستکبار را سرمی دادند.

تعداد بازدید : 28

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :