اخبار اجتماعی

امام جمعه موقت سنندج:
ارادت همه مسلمانان به اهل بیت مهمترین عامل وحدت و همدلی است


سنندج - امام جمعه موقت سنندج ارادت مسلمانان به اهل بیت (ع) را مهمترین عامل وحدت و همدلی در جهان اسلام دانست و گفت: باید زمینه های لازم برای این وحدت و همدلی بیش از پیش فراهم شود.
ماموستا سید احسن حسینی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: اربعین امام حسین(ع) سه پیام بزرگ دارد و همه ما باید در راستای توجه به این پیام های مهم توجه جدی داشته باشیم.
وی با اشاره به مهمتربن پیام اربعین حسینی برای همه بشریت به ویژه مسلمانان، گفت: نخستین پیام این پیاده‌روی عظیم اثبات حقانیت قیام امام حسین (ع) است.
امام جمعه موقت سنندج ارادت مسلمانان جهان به اهل بیت پیامبر(ص) و اتحاد و یکپارچگی جهان اسلام که عامل شکستن پشت استکبار جهانی است را از پیام‌های اربعین حسینی عنوان کرد و گفت: این اجتماع بار درگر وحدت و یکپارچگی مسلمانان را به نمایش می گذارد.
وی با اشاره به اهمیت مهربانی در جامعه، گفت: پیامبر آنقدر رحم و مهربانیش به امت مسلمان زیاد بوده که از فرشته مرگ می‌خواهد سختی مرگ و جان کشیدن کل امتش را روی او بگذارد.
ماموستا حسینی با بیان اینکه دوستداران و عاشقان واقعی پیامبر در برابر کفار محکم هستند، گفت: یاران رسول‌ الله در بین همدیگر مهربان و با رحم با هم رفتار می‌کنند و این مهم باید در اولویت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه یاران پیامبران به هم مهربانی می‌ورزند و صله رحم را نسبت به هم بجا می‌آورند، یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر بعضی از ما نسبت به این مسائل بی توجه هستیم.
امام جمعه موقت سنندج با انتقاد از کمرنگ‌شدن رحم و مهربانی در بین مسلمانان، گفت: در گذشته مردم با صمیمت و مهربانی با هم رفتار می‌کردند اما اکنون رسم و رسومات غلط موجب شده که در بین خانواده‌ها فاصله ایجاد شود و این مهم جای انتقاد دارد.

تعداد بازدید : 79

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :