اخبار سیاسی

چانه زنی های داغ با ورود وزیران امورخارجه ایران و۱+۵ به وین


این روزها، وین شهر پرتردد هیاتهای مذاکره کننده هسته ای ، کانون توجه رسانه هاست . وزیر خارجه کشورمان هم برای پیوستن به مذاکرات هسته ای امروز به وین می رود

زمان انتشار خبر: شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دیدارهای دو و چند جانبه آقای ظریف با وزیران خارجه 1 + 5 شنبه و یکشنبه برگزار می شود.  هشتمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+ 5 که از 27 خرداد ، با نشستهای هیاتهای سیاسی و کارشناسی هفت کشور در هتل کوبورگ آغاز شده است ، در روزهای  آینده با ورود وزیران امورخارجه ایران و گروه 1+5  ادامه می یابد . قرار است وزیر امور خارجه کشورمان امروز عازم وین شود . وزیر امور خارجه آمریکا هم اکنون در محل مذاکرات حضور دارد . دیگر وزیران امور خارجه گروه پنج به اضافه یک هم قرار است در روزهای آینده به گفتگو ها ملحق شوند .

 

معاون وزیر امور خارجه ایران بعضی مشکلات عمده وجود دارد که هنوز مانع کار است ولی در جزییات و در بعضی از موارد عمومی پیشرفت های خوبی انجام شده است. عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: در نگارش متن توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پیشرفت هایی حاصل شده اما در مجموع  کار به سختی و به آهستگی به پیش می رود.

اگر چه ریابکوف رییس هیات روسی مذاکره کننده در مذاکرات هسته ای گفته است : ٩٠ درصد متن توافق تنظیم و نوشته شده ، اما همچنان برخی پرانتزهای باز و جاهای خالی وجود دارد .

وزیر امور خارجه روسیه نیز در مصاحبه با شبکه بلومبرگ تاکید کرد : اگر همه به چارچوب سیاسی اعلام شده در بیانیه لوزان پایبند باشند می توان تا پایان ژوئن کار را تمام کرد.

سرگئی لاوروف گفت: اگر همه ی شرکت کنندگان در مذاکرات به چارچوب سیاسی پایبند باشند که چند ماه پیش درباره آن توافق شد ، در این صورت می توان در داخل جدول زمانی اعلام شده یعنی تا پایان ژوئن کار را به پایان رساند .


تعداد بازدید : 313

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :