اخبار اجتماعی

شماره نخست ماهنامه «رووداو» منتشر شد


سنندج - شماره نخست ماهنامه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی رووداو در استان کردستان منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، ماهنامه رووداو که چندی قبل از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت کرد اولین شماره خود را منتشر کرد.
این ماهنامه که فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی مسعود احمدی و با گستره استانهای غرب کشور به دو زبان فارسی و کردی چاپ و منتشر می شود.
در شماره خرداد ماه روواو مسائل و تحولات مختلف مناطق کردنشین با محوریت استان کردستان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و اخباری مختلفی در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در اولین شماره این ماهنامه به چشم می خورد.
رووداو با انتشار گزارشی به بررسی وضعیت آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان کردستان پرداخته و در کنار این مهم بحث تدریس زبان کردی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان را مورد بررسی قرار داده است.
همچنین انتشار اخباری از مسئولان استان کردستان به ویژه استاندار و معاونین وی و همچنین بررسی وضعیت اقلیم کردستان عراق از دیگر بخش های مورد توجه ماهنامه رووداو به شمار می رود.
مسعود احمدی صاحب امتیاز و مدیر مسئول رووداو در یادداشت نخست این هفته نامه نیز از انتشار مرتب این ماهنامه خبر داده است و اعلام کرد که رووداو نشریه پرداز هیچ گروه و جریانی نیست ولی می کوشد از نظام و مجموعه مدیریتی دولت در کردستان حمایت کند.
مسعود احمدی صاحب امتیاز و مدیر مسئول رووداو حدود ۱۰ سال سابقه فعالیت مطبوعاتی در کردستان دارد و هم اکنون مدیر مسئول هفته نامه سیروان و رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان کردستان است.
طی دو ماه اخیر دو ماهنامه جدید به شمار مطبوعات محلی استان کردستان پیوسته اند و دو ماهنامه دیگر نیز طی روزهای گذشته مجوز انتشار دریافت کرده اند.
بر اساس آمارهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در حال حاضر بالغ بر ۴۰ نشریه در این استان مجوز فعالیت دارند.
علیرغم وجود این میزان مجوز انتشار متاسفانه هم اکنون شمار نشریات فعال استان به زحمت به ۱۰ مورد می رسد و سایر نشریات ماه ها و سالهاست که دیگر منتشر نمی شوند.

تعداد بازدید : 653

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :