اخبار سیاسی

نظر ایران در خصوص تشکیل دولت کُردی در سوریه اعلام شد


آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ «علی رضا بیکدلی» سفیر ایران در ترکیه در مراسم افطاری روز گذشته در آنکارا، تشکیل هر گونه دولت کردی در شمال سوریه را «توطئه‌ای علیه ترکیه» خواند.
به گزارش زریان به نقل از افکار نیوز، به دنبال پیشرویهای اخیر کردهای سوری در تل ابیض، عین عیسی و برخی دیگر از مناطق شمالی سوریه، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته اعلام کرد که آنکارا هرگز اجازه نخواهد داد که یک کشور در شمال سوریه و مرزهای جنوبی ترکیه تشکیل شود.
به گزارش روزنامه «دیلی صباح»، سفیر ایران در ترکیه طی مراسم افطاری در آنکارا گفت که تشکیل دولت کردی در شمال سوریه تهدید برای ترکیه است.
به گزارش این پایگاه ترکیه‌ای، سفیر ایران در این مراسم تاکید کرد که به منظور حفظ تمامیت ارضی سوریه، آنکارا و تهران باید با هم همکاری کنند
علیرضا بیکدلی بر لزوم اقدام و فعالیت مشترک ترکیه و ایران به منظور ممانعت از بی‌ثباتی بیشتر در منطقه تاکید کرد و ایجاد هرگونه «کریدور کردی» را خطرناک و تشکیل دولت کردی را توطئه علیه ترکیه دانست.
سفیر تهران در آنکارا همچنین با تاکید بر لزوم تلاش مشترک دو کشور ایران و ترکیه برای پایان دادن به بحران در سوریه گفت: «ما باید برای ایجاد و استقرار صلح و ثبات در سوریه و آغاز مذاکرات، کمک کنیم»./

تعداد بازدید : 447

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :