اخبار سیاسی

سه‌ شرط اتحادیه‌ میهنی برای ماندن بارزانی در منصب ریاست اقلیم کردستان


عضو دفتر سیاسی اتحادیه‌ میهنی کردستا ن(یکیتی) اعلام کرد که‌ این حزب سه‌ شرط امنیتی، سیاسی و اقتصادی را در خصوص نحوه‌ اداره‌ اقلیم کردستان با حزب دمکرات کردستان (پارتی) مطرح نموده‌ است و اگر این شروط لحاظ شود، نه‌ تنها مسئله‌ ریاست اقلیم، بلکه‌ همه‌ اختلافات میان دو حزب خاتمه‌ می یابد

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سعدی احمد پیره‌ در گفتگو با شبکه‌ خبری کُردی زبان روداو، اعلام کرد: هیئتی از پارتی به‌ ریاست نیچروان بارزانی، معاون دبیر کل این حزب، امروز یکشنبه‌ (14 خرداد/5 ژوئن) با یکیتی دیدار می کند.

 

وی افزود:‌ محور گفتگوهای این دیدار بررسی مسئله‌ ریاست اقلیم است و یکیتی اعلام کرده‌ که‌ مشکلی با ابقای مسعود بارزانی در منصب ریاست اقلیم ندارد، بلکه‌ مشکلات، بسیار عمیق تر از ابقای بارزانی در این منصب است.

عضو دفتر سیاسی یکیتی افزود که‌ یکیتی سه‌ شرط را برای ماندن بارزانی در این پست با پارتی مطرح کرده‌ است که‌ این شروط مربوط به‌ اداره‌ اقلیم کردستان از لحاظ سیاسی، اقتصادی و امنیتی است و یکیتی خواستار شراکت در این حوزه‌ها و اطلاع یافتن از جزئیات امور است.

وی  بدون اشاره‌ به‌ جزئیات بیشتر تاکید کرد: در صورتی که‌‌ این سه‌ شرط از سوی پارتی تحقق یابد، مسائل دیگر نیز به‌ آسانی حل خواهد شد.

دیدار میان نیچروان بارزانی به‌ عنوان معاون دبیر کل پارتی با‌ دفتر سیاسی یکیتی پس از آن صورت می گیرد که‌ پارتی به‌ منظور گفتگو با دیگر احزاب و حل مسئله‌ ریاست اقلیم هیئتی تشکیل داد.

این هیئت روز گذشته‌ نیز دیداری با حزب اتحاد اسلامی کردستان انجام داده‌ و طرفین پس از این دیدار از نزدیکی مواضع و دیدگاه‌های خود در مورد مسئله‌ ریاست اقلیم و بازنگری قانون اساسی خبر داده‌ و نیچروان بارزانی اعلام کرد که‌ پارتی هیچ خط قرمزی برای قانون اساسی اقلیم ندارد.

 

 

کد مطلب: 87271  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۴/۱۴  |  ساعت: ۱۰ : ۲۱کد مطلب: 87271  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۴/۱۴  |  ساعت: ۱۰ : ۲۱


تعداد بازدید : 436

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :