اخبار سیاسی

نیچروان بارزانی:

حزب دمکرات کردستان به تنهایی قادر به حل مسئله ریاست اقلیم نیست


نخست وزیر اقلیم کردستان و معاون دبیرکل حزب دمکرات (پارتی) پس از دیدار و گفتگو با امیر جماعت اسلامی (کومل) درخصوص مسئله منصب ریاست اقلیم تأکید کرد که پارتی به تنهایی قادر به حل این مسئله نبوده و باید احزاب به طور مشترک راه حلی برای آن بیابند

به گزارش خبرگزاری کردپرس: نیچروان بارزانی معاون دبیر کل پارتی کە بە عنوان مذاکرە کنندە ارشد این حزب با دیگر احزاب اقلیم کردستان در خصوص مسائل سرنوشت‌ساز از جملە منصب ریاست و قانون اساسی اقلیم کردستان انتخاب شده‌ است، طی سفر بە سلیمانیە با علی باپیر امیر جماعت اسلامی کردستان دیدار کرد.

بارزانی پس از دیدار با علی باپیر امیر کومل طی کنفرانس مشترک خبری اعلام کرد در این دیدار بر سر مسائل مهم و بحرانهای کنونی اقلیم و به ویژه مسئله منصب ریاست اقلیم بحث و گفتگو شده است.

وی تأکید کرد که اقلیم در حال حاضر دچار بحرانهایی بسیار است و نباید اجازه داد مسائل دیگر نیز تبدیل به بحران جدید شده‌ و اوضاع را پیچیده تر کند.

نخست وزیر اقلیم تأکید کرد که مسئله منصب ریاست اقلیم مربوط به تمامی احزاب است و پارتی به تنهایی قادر به حل این مسئله نبوده و باید احزاب اقلیم  به طور مشترک راه حلی برای آن بیابند.

وی با اشاره به نشست پارلمان اقلیم برای بررسی طرح های تغییر قانون ریاست اقلیم که با بایکوت پارتی و مشارکت دیگر احزاب برگزار شد گفت که پس از این نشست مسائل جدیدی پیش آمده و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که فرصت های حل این مسئله از بین برده شود.

از سویی دیگر علی باپیر اعلام کرد که در این دیدار پارتی طرح خود را برای حل مسئله ریاست اقلیم ارائه داده و اعضای ارشد کومل این طرح را در نشستی ویژه مورد بررسی قرار می دهند.

وی افزود که در این دیدار در مورد مسائل ریاست اقلیم و قانون اساسی گفتگو شده و کومل از بارزانی در مورد آزادی اعضای دستگیر شده حزب درخواست کرده و جواب مثبتی نیز دریافت کرده است.

لازم به‌ ذکر است که‌ اولین دیدار رسمی هیئت مذاکرە کنندە پارتی در سلیمانیە با هم‌پیمان سابق این حزب یعنی یکیتی انجام شد و پس‌ازاین دیدار، نیچروان بارزانی و برهم صالح، معاون دوم دبیر کل یکیتی در کنفرانسی خبری نتایج گفتگوهای خود را با اصحاب رسانە در میان گذاشتند.

پس از گفتگو با رهبران یکیتی، مذاکرە کنندە ارشد پارتی بە دیدار رهبر جنبش تغییر رفت و در پایان گفتگوها در کنفرانس خبری مشترکی، نیچروان بارزانی و نوشیروان مصطفی در اظهارت خود ضمن اشارە بە اینکە هدف گفتگوهایشان اطلاع از نظرات و مواضع یکدیگر در خصوص قانون اساسی و مسئلە ریاست اقلیم کردستان بودە، این دیدار را مثبت ارزیابی کردە و ضمن تاکید بر ادامە گفتگوها دربارە مسائل مطرح شدە، رسیدن بە توافقی جامع کە موردقبول همگان باشد را ضروری دانستند.

 

کد مطلب: 87367  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۴/۱۵  |  ساعت: ۱۷ : ۲۳


تعداد بازدید : 122

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :