اخبار سیاسی

مذاکرات هسته ای در دقایق پایانی وقت اضافه


با نزدیک شدن به ساعات پایانی دومین دور تمدید توافق ژنو در یک هفته گذشته، گفتگوهای فشرده هفت کشور بزرگ جهان ( ایران و ۱ + ۵ ) با ملاقاتهای دو و چند جانبه در هتل کوبورگ وین ادامه دارد

زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، همزمان با دیدارهای دو جانبه وزیر امور خارجه کشورمان  و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، دیدار رییس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر انرژی آمریکا نیز برگزار شد. معاونان وزیران امور خارجه و هیاتهای کارشناسی نیز به گفتگوی سیاسی و فنی ادامه می دهند .

 

وزیر امور خارجه کشورمان در مقاله ای در روزنامه فایننشال تایمز تاکید کرد : تنها یک توافق متوازن می تواند از محک زمان سربلند بیرون بیاید . محمد جواد ظریف با اشاره به مذاکرات 21 ماه گذشته درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران ، افزوده است : هیچ گاه تاکنون ایران و طرف های مذاکراتی اش تا این حد به توافق نزدیک نبوده اند، اما در حالیکه مذاکرات از نقاط غیرقابلی برگشتی عبور کرده است، هنوز نمی توان دستیابی به یک توافق را تضمین کرد.

 

ظریف تصریح کرده است :  تنها چیزی که می شود با قطعیت درباره آن صحبت کرد این است که اوضاع به وضعیت قبل از مذاکرات بر نخواهد گشت ، ما هم اکنون به اتخاذ تصمیمات جدی سیاسی نیاز داریم و طرف های ما باید بین فشار و توافق یکی را انتخاب کنند.

 

وزیر امور خارجه با اشاره به اعمال تحریم های ناعادلانه و غیرقانونی بر ضد مردم ایران ، تاکید کرده است : تبعیض آمیزترین تحریم های تاریخ  در اراده مستحکم ایرانیان اثری نداشته ، و به همین دلیل  همتایان من به درستی میز مذاکرات را انتخاب کرده اند.


تعداد بازدید : 445

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :