اخبار بانوان

حضور همزمان سه‌ خواهر کُرد در جبهه‌ جنگ با داعش در شنگال


آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ سه‌ دختر کُرد از یک خانواده،‌ به‌ طور همزمان در جبهه‌های جنگ علیه‌ داعش در شنگال شمال عراق حضور یافته‌ و دوشادوش هم و در یک سنگر، علیه‌ این گروه تروریستی مبارزه‌ می کنند.
به‌ گزارش زریان به نقل از خبرگزاری کردپرس: این سه‌ خواهر جوان کُرد که‌ به‌ عضویت یگان های مدافع زن در شنگال درآمده‌اند، دوشادوش هم و در یک منطقه‌ و یک سنگر درجبهه‌های جنگ علیه‌ داعش در منطقه‌ شنگال حضور یافته‌اند.
به‌ گزارش پایگاه خبری کُردی زبان شارپرس؛ این سه‌ خواهر همگی باهم در یک سنگر واحد در منطقه‌ جنگی شنگال حضور داشته‌ و توجه‌ بسیاری از رسانه‌ ها را به‌ خود جلب کرده‌اند.
به‌ جز این سه‌ خواهر کُرد، شماری دیگر از نیروهای کُرد که‌ علیه‌ داعش مبارزه‌ می کنند، دارای نسبت خانوادگی بوده‌ و موارد بسیاری از حضور همزمان پدر و مادر و فرزندان و یا برادران و خواهران از یک خانواده‌ در جبهه‌های جنگ علیه‌ داعش، دیده‌ می شود.
در آغاز جنگ میان نیروهای پیشمرگ و داعش در شمال عراق نیز سه‌ برادر از یک خانواده‌ کُرد اقلیم که‌ باهم در درگیری ها حضور داشتند، طی عملیات آزادسازی زومار از توابع شنگال در یک روز و در کنار هم، جان باختند.
پس از حمله‌ گروه تروریستی داعش به‌ مناطقی از عراق و به‌ ویژه‌ مناطق کردنشین؛ به‌ جز نیروی پیشمرگ، گروه‌هایی دیگر نیز از نیروهای مردمی از جمله‌ یگان های مدافع شنگال و یگان های مدافع زن، به‌ ویژه‌ توسط احزاب اقماری پ.ک.ک، برای دفاع از این مناطق در برابر حملات داعش، تشکیل شد

تعداد بازدید : 817

نظرات
-----------------
۱۳۹۴/۰۴/۲۳ - ۱۲:۱۹ مرضیه :
بنازم به غیرت این سه خواهر کرد خدا حفظتون کنه

۱۳۹۴/۰۴/۲۳ - ۱۲:۱۹ مرضیه :
بنازم به غیرت این سه خواهر کرد خدا حفظتون کنه

۱۳۹۴/۱۰/ ۹ - ۱۹:۴۵ ساحل :
سلام ،انشاالله همیشه زنده ودرپناه حق باشید.


نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :