اخبار سیاسی

بمباران مواضع پ.ک.ک در شمال عراق کشته بر جای گذاشت


در بمباران مواضع پ.ک.ک در استان دهوک اقلیم کردستان عراق توسط جنگنده های ارتش ترکیه 4 تن از نیروهای این حزب جان باختند

 به گزارش خبرگزاری کردپرس: شب گذشته توپخانه دوربرد و جنگنده های ارتش ترکیه به مدت دو ساعت اقدام به توپباران و بمباران شدید مواضع پ.ک.ک در استان دهوک واقع در شمال اقلیم کردستان کردند.

شبکه خبری روداو در این باره‌ به‌ نقل از شاهدان عینی گزارش داد: در نتیجه این بمباران شدید چهار تن از نیروهای پ.ک.ک جان باخته و ساکنین منطقه نیز منازل خود را ترک کردند و منبعی نیز در گفتگو با PUKmedia از زخمی شدن 10 تن دیگر از این نیروها خبر داد.

رسانه های وابسته به پ.ک.ک در این خصوص اعلام کردند که ارتش ترکیه اقدام به حمله به مناطق زاب، هفتانین و آواشین کرده اند و نیروهای پ.ک.ک نیز به این حملات پاسخ داده اند.

همچنین پایگاه خبری روژ نیوز از زخمی شدن ساکنین روستاهای منطقه‌ و از جمله‌ یک کودک 11 ساله‌ و وارد آمدن خسارات به‌ خانه‌ و مزارع روستاییان خبرداد.

این در حالی است که دولت ترکیه و پ.ک.ک طی دو سال گذشته در آتش بس بسر برده و مذاکرات صلح میان دو طرف آغاز گردید اما طرف کُردی دولت ترکیه را به تعلل و وقت کشی در مذاکرات و بهره برداری سیاسی از آن متهم کرده و دولت ترکیه نیز طی روزهای گذشته با تروریست خواندن پ.ک.ک، این حزب را متهم به سوءاستفاده از اقدامات دولت در زمینه صلح کرده‌ و حمله به مواضع پ.ک.ک را اعلام کرد.

 

کد مطلب: 88415  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۳  |  ساعت: ۱۴ : ۱۲


تعداد بازدید : 441

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :