اخبار سیاسی

ارتش ترکیه اعلام کرد:

کمپ های پ.ک.ک در کردستان سوریه مورد حمله قرار می گیرد


نیروهای زمینی ارتش ترکیه در حال آماده سازی عملیات در کردستان سوریه علیه نیروهای پ.ک.ک که به آن منطقه گریخته اند؛ هستند

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Haber7، بر اساس اطلاعات به دست آمده از ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه (TSK) در اثر حملات هوایی ارتش ترکیه به مواضع پ.ک.ک در اقلیم کردستان عراق بسیاری از نظامیان پ.ک.ک به شمال سوریه گریخته اند. بر اساس این اطلاعاتی که تشکیلات اطلاعاتی و سازمان های امنیتی ارتش ترکیه به دست آورده است نیروهای مسلح ترکیه به خصوص نیروهای زمینی ارتش ترکیه در حال آماده سازی عملیات در کردستان سوریه علیه نیروهای پ.ک.ک که به آن منطقه گریخته اند؛ هستند.

واحدهای اطلاعاتی ارتش ترکیه در تحقیقات خود عنوان کرده اند: بعد از عملیات گسترده در داخل ترکیه علیه مواضع پ.ک.ک و عملیات هوایی جنگنده های ارتش ترکیه به کمپ های پ.ک.ک به خصوص کمپ های قندیل، هاکورک و آوشین بیش از 1500 نظامی پ.ک.ک به کانتون جزیره و اطراف آن گریخته اند که برای پاکسازی آنان هفته پیش رو یک عملیات گسترده ترتیب داده خواهد شد.

در ادامه این خبر آمده است: چیزی که برای ما اهمیت دارد قطع کامل حمایت های لجستیکی از نظامیان پ.ک.ک است. در این خصوص تمام جبهه های لجستیکی از طریق بمباران هوایی مورد هدف قرار گرفته است. اکنون زمان حذف عناصر مسلح فرا رسیده است. بخش وسیعی از این عناصر مسلح پ.ک.ک در شمال سوریه (کردستان سوریه) حضور دارند. هدف ما پاکسازی عناصر مسلح پ.ک.ک از شمال سوریه و نابودی کمپ های به وجود آمده در آن جا از طریق عملیات هوایی و زمینی است.

 

کد مطلب: 89211  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۱۶  |  ساعت: ۱۲ : ۱


تعداد بازدید : 146

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :