اخبار سیاسی

ضربه زدن به پ.ک.ک از اهداف توافق ترکیه و آمریکا نیست


رییس جمهور آمریکا می گوید توافق این کشور با ترکیه در مورد سوریه باید محدود به مبارزه با داعش و جلوگیری از ورود جنگجویان به این کشور باشد
به گزارش کردپرس، ترکیه از دو هفته پیش و همزمان با توافق این کشور با آمریکا برای مبارزه با داعش در سوریه اقدام به هدف قرار دادن مواضع پ.ک.ک کرده است. کردها معتقدند ترکیه کمترین حمله را به نیروهای داعش در سوریه انجام داده و در پوشش جنگ با داعش به شدت به دنبال تضعیف نیروهای پ.ک.ک است.
خبرگزاری هافینگتون پست در جریان مصاحبه باراک اوباما،رییس جمهور آمریکا با تعدادی از خبرنگاران در شب چهارشنبه گذشته از وی پرسید آیا آمریکا نگران نیست که ترکیه از مبارزه با داعش به عنوان بهانه ای برای هدف قرار دادن پ.ک.ک استفاده کند.
رییس جمهور آمریکا در پاسخ گفت: ما این نظر صریح خود را که داعش بزرگترین تهدید برای منطقه بوده و ما باید بر آن تمرکز کنیم، با ترکها در میان گذاشته ایم.
باراک اوباما افزود: تا اندازه ای که پ.ک.ک در حملات به ترکیه دست داشته باشد، ترکها حق دارند از خود دفاع کنند. اما توافقی که ما بر اساس آن کار می کنیم به دقت محدود شده است؛ یعنی چگونه می توانیم مرز را بر جنگجویان خارجی برای ورود به سوریه ببندیم. هر چیزی را که انجام خواهیم داد بر اساس این مسئله خواهد بود.

تعداد بازدید : 458

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :