اخبار تکفیری ها - داعش

کشف تونل رفت‌وآمد داعش به ترکیه توسط کُردها +تصاویر


آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ نیروهای کُرد از کشف شبکه‌های مختلف تونل‌های داعش در مناطق شمالی خاک سوریه خبر دادند که این مناطق را به خاک ترکیه متصل کرده است

به نقل از ایسنا ؛  «ابنا» نوشت، کُردها روز یکشنبه تونلی را کشف کردند که شهر تل ابیض واقع در استان الرقه سوریه را به خاک ترکیه متصل می‌کند.

 

بر اساس این گزارش، گروه تروریستی داعش از این تونل به منظور انتقال و انبار تسلیحات استفاده می‌کرد.

 

نیروهای کُرد اطلاعاتی کسب کرده‌اند که حاکی است تونل‌های مشابهی در شهر مرزی جرابلس در حومه شمالی حلب نیز حفر شده است که داعش برای نقل و انتقال عناصر خود و تسلیحات از آنها استفاده می‌کرد.

 

منبعی نظامی اعلام کرد نیروهای کُرد پس از جستجوی منطقه، شبکه‌ای از تونل‌های پیچیده و درهم‌تنیده را کشف کردند که خاک سوریه و ترکیه را به یکدیگر متصل می‌کرد.

 

به گفته این منبع، برخی از این تونل‌ها تکمیل شده‌اند و برخی دیگر را نیز داعش در حال تکمیل آنهاست.

 

این تونل‌ها که از اطراف بلندی‌های الاثری در شرق شهر جرابلس آغاز می‌شود و از زیر قبرستان به طرف‌های مختلف کشیده شده است و حاوی اتاقک‌هایی برای انبار تسلیحات و مواد ذخیره است.

 

طول هر یک از آنها نیز از 100 تا بیش از 600 متر است و به شهر آقچه قلعه در خاک ترکیه منتهی می‌شود.

 

تونل‌های مشابهی نیز در اطراف روستای عین‌العروس در غرب شهر جرابلس کشف شده که به خاک ترکیه کشیده شده است و پس از حمله نیروهای کرد، عناصر داعش ادوات و تجهیزات خود را باقی گذاشته و فرار کرده‌اند.

 

نیروهای کرد اطلاعاتی در اختیار دارند که حاکی است داعش با حفر تونل، شهر جرابلس (واقع در 125 کیلومتری شمال شرق شهر حلب در شمالی‌ترین نقطه سوریه) را که تحت تسلط داعش است به شهر کرکمیش در خاک ترکیه متصل کرده بود.


 تونل داعش برای رفتن به ترکیه


 

 تونل داعش برای رفتن به ترکیه


 

 تونل داعش برای رفتن به ترکیه

 

 

 

 


تعداد بازدید : 558

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :