اخبار سیاسی

اعتراف احمد الاسیر به حمایت سازمان اطلاعات عربستان


یکی از مفتی‌های گروه های تکفیری در لبنان، به حمایت سازمان اطلاعات عربستان سعودی از خود اعتراف کرد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵

به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از پایگاه خبری «میدل ایست پانوراما»، احمد الاسیر که روز گذشته در فرودگاه بیروت با گذرنامه تقلبی بازداشت شد، در بازجویی اعتراف کرد از حمایت سازمان اطلاعات عربستان سعودی برخوردار بود.

 

الاسیر همچنین فاش کرد، سازمان اطلاعات عربستان و اداره اطلاعات سازمان امنیت داخلی لبنان از او با هدف تشکیل جنبشی در برابر حزب الله لبنان در شهر صیدا حمایت می کردند.

 

الاسیر تاکید کرد: سلاح های گروه وابسته به او از طرف اداره اطلاعات سازمان امنیت داخلی لبنان تامین می شد.

 

وی گفت: به مبارزه خود برای حفظ حقوق سنی ها در لبنان ادامه خواهم داد.

 

الاسیر درباره بازداشت خود هم افزود: من قربانی بازی فلسطینی- لبنانی شدم که نماینده ابومازن با همکاری سازمان های امنیتی لبنان آن را اجرا کردند.

 

الاسیر که خود را یکی از علمای سلفی ها در لبنان می داند خواستار آزادی فوری خود شد و تهدید کرد در غیراینصورت خواستار تظاهرات سنی ها در سراسر لبنان خواهد شد.

 

وی گفت: سعد الحریری حمایت از من را متوقف کرد و عربستان هم به من پشت کرد. آنها مشکلات منطقه «عبرا» را برای من ایجاد کردند، اما توانستم از عبرا به اردوگاه عین الحلوه بروم .

 

الاسیر افزود: عربستان از طریق اداره اطلاعات سازمان امنیت داخلی لبنان ماهانه یک میلیون و پانصد (لیره) به من پرداخت می کرد اما این کمک مالی زیر فشارها متوقف شد.

من یک فرمانده مجاهد هستم که هیچ کسی نمی تواند حکم زندان برای من صادر کند.

Share/Save/Bookmark

مرجع : خبرگزاری واحد مرکزی خبر


تعداد بازدید : 424

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :