اخبار فرهنگی

کُردها، پیشگام خوشنویسی در ایران


رئیس انجمن خوشنویسان کشور گفت: کُردها در زمینه هنر به‌ویژه در حوزه خوشنویسی پیشقدم هستند و برگزاری این جشنواره به میزبانی استان کردستان اقدامی ارزنده و قابل تقدیر است.
به گزارش سایت خبری تحلیلی کُرد نور ، به نقل از ايسنا، جواد بختیاری در مراسم افتتاحیه جشنواره دوسالانه خوشنویسی کُردی که در سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هنر شناسنامه‌ای برای جامعه ما محسوب می‌شود و هرچقدر برای ماندگاری آن فریاد بزنیم و همت کنیم، باز هم کم است.
وی افزود: یادگار خیام از خوشنویسان کردستانی است که امروز عضو انجمن خوشنویسان ایران شده‌ و این موفقیت را باید به استان فرهنگی کردستان تبریک گفت.
وی اظهار کرد: این انجمن عزم خود را جزم کرده که در برنامه‌های خود از عناصر خوش‌فکر سطح کشور استفاده کند.
رئیس انجمن خوشنویسان ایران اضافه کرد: بخش آموزش هنر خوش‌نویسی از نظر تشکیلاتی به استاد یادگار سپرده شده و ایشان در حوزه آموزش و ارتقای هنر خوشنویسی فعالیت خواهند داشت و امیدواریم با توانایی که این جوان لایق کُرد دارد بتواند در زمینه آموزش به خوبی عمل کند.
«بختیاری» با بیان اینکه برای هنرمند شدن وی‍ژگی‌هایی لازم است، بیان کرد: از هزار نفر، یک‌ نفر ممکن است هنرمند شود و از هر 10 نفر یک نفر خوش‌نویس می‌شود، چون هنر خوش‌نویسی نیاز به پتانسیل بالایی دارد و پا نهادن در این جرگه کار ساده‌ای نیست.
وی در پایان یادآور شد: کُردها در زمینه هنر به ویژه در حوزه خوش‌نویسی پیشقدم هستند و برگزاری این جشنواره به میزبانی استان کردستان اقدامی ارزنده و قابل تقدیر است و استان‌های دیگر هم باید در این زمینه تلاش‌های خود را بیشتر کنند.

تعداد بازدید : 521

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :