اخبار اجتماعی

پس از « زمین خواری » نوبت به « دریاخواری » رسید


خوردن زمین ها و کوه های گردنه حیران توسط شماری از نمایندگان مجلس و اعضای کابینه دولت احمدی نژاد تازه داشت داغ می شد که خبر رسید، یک پرونده هم برای "دریاخواری" در آن 8 سال دولت نهم و دهم تشکیل شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بـوکان نـیوز ؛ یعنی خوردن زمین های اطراف دریا، پس از کاهش سطح آب در سالهای گذشته، به گونه ای که بتدریج نوار کم عمق ساحلی که تقریباً خشک شده را دارند می خورند.
دریاخواری در جنوب بیش‎تر از شمال است. معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است: در پرونده «پدیده شاندیز» در جزیره کیش معلوم شده این شرکت علاوه بر این که به حریم دریا تجاوز کرده، وارد منطقه حفاظت شده کیش هم شده و دست به ساخت‌وساز زده است.
در حاشیه خزر بیش تر ساختمان سازی و ویلاسازی می شود و برای این کار تجاوز به حریم دریا بصورت گسترده ادامه دارد.
دادگستری مازندران نزدیک به ۱۲۳ پرونده تجاوز به عرصه دریایی این استان به گستره حدود ۶۰۰ هزار متر مربع، دارد.
روزنامه «ایران» می نویسد: «آمارهای رسمی نشان می‌دهد، ۳۳۸ کیلومتر از نوار ساحلی استان مازندران در اختیار دستگاه‌های دولتی و خصوصی است. از ۳۳۸کیلومتر ساحل دریای مازندران، در حدود ۷۸ درصد آن ساخت وساز شده که ۲۸درصد آن متعلق به دستگاه‌های دولتی، ۱۲درصد شهرک‌های ساحلی، ۲۴درصد افراد حقیقی و بخش خصوصی، ۱۰ درصد دراختیار نهادی دیگر و تنها ۴درصد باقی مانده دراختیار نزدیک به ۸۰ میلیون جمعیت ایران است.

تعداد بازدید : 442

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :