اخبار اجتماعی

لغو کنسرت شهرام ناظری در تبریز


پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ شهرام ناظری قرار بود به مناسبت روز شعر و ادب پارسی و بزرگداشت شهریار، کنسرتی را در شهر تبریز برگزار کند که این کنسرت لغو شد

به گزارش زریان به نقل از کردپرس، شهرام ناظری قرار بود در تاریخ 27 شهریور ماه در سالن صداری شهر تبریز روی صحنه برود که این کنسرت بنا به دلایلی نامعلوم برگزار نخواهد شد.

 

این کنسرت قرار بود تا به مناسبت روز شعر و ادب پارسی و بزرگداشت شهریار در این شهر برگزار شود.

 

بر اساس این گزارش، شهرام ناظری در روز 2 مهر ماه به همراه پسرش حافظ ناظری کنسرت «ناگفته» را در تالار وزارت کشور برگزار خواهند کرد.

 

***

 

«شهرام ناظری (زاده 29 بهمن 1328 کرمانشاه)، موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، خواننده و استاد کردی، موسیقی ایرانی و موسیقی مقام ایرانی است.

 

شهرام ناظری در بیش تر آثار خود از شعرهای مولانا بهره برده‌است و طی 30 سال فعالیت توانسته سبک جدیدی از موسیقی که آمیخته به ادبیات حماسی و عرفانی ایران است را به‌وجود آورد. ناظری علاوه بر بهره‌گیری از شعرهای مولوی در زمینهٔ استفاده و استوارسازی شعر معاصر پارسی بر روی موسیقی سنتی ایرانی نیز پیشرو بوده‌است. علاوه بر این‌ها شهرام ناظری از اولین کسانی است که با استفاده از موسیقی مقامی اشعار شاهنامه اثر فردوسی را اجرا کرده است. وی تاکنون بیش از 40 آلبوم موسیقی منتشر کرده‌است.

 

از معروف‌ترین تصنیف‌های شهرام ناظری می‌توان به تصنیف‌های اندک اندک(شعر مولانا)، آتشی در نیستان (شعر مجذوب علیشاه) و شیدا شدم (شعر شهرام ناظری) اشاره کرد، اکثراً از ساخته‌های خود او هستند. البته تصنیف شیدا شدم یک بار با سازهای غربی در کنسرت شهرام ناظری و لوریس چکناوریان و یک بار با سازهای ملی در آلبوم مولویه اجرا شده است. هم‌چنین آثاری که ناظری به زبان مادری‌اش، زبان کردی نیز اجرا کرده شهرت بسیاری دارند. از معروف‌ترین آثار کردی ناظری می‌توان به شیرین شیرین و واران وارانه اشاره کرد.»

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۲۴


تعداد بازدید : 438

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :