اخبار سیاسی

HDP لیست نامزدهای انتخاباتی خود را منتشر کرد


مهمترین تغییر لیست انتخاباتی HDP جای گرفتن "مصطفی ساری سولوک" برادر بزرگ "اتم ساری سولوک" (که در حوادث تظاهرات پارک گزی به دست پلیس ترکیه کشته شده است) در لیست حزب دموکراتیک خلق ها است.
به گزارش CNNturk، حزب دموکراتیک خلق ها لیست نامزدهای خود برای شرکت در انتخابات پارلمان ترکیه در 1 نوامبر 2015 را به صورت رسمی اعلام کرده است.
در لیست جدید حزب دموکراتیک خلق ها شاهد تغییراتی هستیم که مهمترین آن ها جای گرفتن "مصطفی ساری سولوک" برادر بزرگ "اتم ساری سولوک" (که در حوادث تظاهرات پارک گزی به دست پلیس ترکیه کشته شده است) در لیست حزب دموکراتیک خلق ها است. مصطفی ساری سولوک، از منطقه 2. آنکارا در لیست این حزب قرار گرفته است و احتمال ورود وی به پارلمان ترکیه بسیار زیاد به نظر می رسد.
یکی دیگر از تحولات بیرون گذاشتن لونت توزل از لیست انتخاباتی حزب است. لونت توزل که پیشنهاد حضور در کابینه موقت ترکیه را علی رغم اعلام رئیس مشترک حزب مبنی بر حضور نمایندگان این حزب در حکومت موقت رد کرده بود اختلافات خود را با صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها علنی کرد که بیرون گذاشته شدن وی از لیستHDP تاییدی بر این اختلافات بود .
لونت توزل، که عضو ائتلاف حزب دموکراتیک خلق ها و حزب کار (EMEP) بود در سخنانی عنوان کرده است: بیرون گذاشته شدن از لیست نامزدهای انتخاباتی به دلیل قبول نکردن پیشنهاد حضور در کابینه موقت عملی قابل انتقاد است ولی با تمام این وجود به عنوان عضو حزب کار ترکیه برای مقابله با دیکتاتوری در ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها حمایت خواهیم کرد.
یکی دیگر از تحولات در لیست حزب دموکراتیک خلق ها در خصوص جلال دوغان، وزیر توسعه حکومت موقت ترکیه صورت گرفته است. جلال دوغان که در انتخابات 7 ژوئن 2015 از شهر غازی عنتاب نامزد انتخابات پارلمان ترکیه شده بود در انتخابات 1 نوامبر 2015 پارلمان ترکیه از منطقه 2. استانبول نامزد انتخابات پارلمان ترکیه خواهد بود.

تعداد بازدید : 406

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :