اخبار دینی

آیت الله اراکی در دیدار با هیئت رسانه ای مصر:

دین محمد(ص) دین عدل و محبت است


دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: رسانه ها و خبرنگاران نقش بسیار بزرگی در شرایط کنونی جهان اسلام در روشنگری جامعه اسلامی ایفا می کنند

تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۶

به گزارش خبرنگار تقریب، آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز شنبه در دیدار هیئتی از خبرنگاران مصری با بیان اینکه دین یعنی نظام حیات، اظهار داشت: دین بر اساس آنچه در قرآن کریم آمده به معنی نظام زندگی است و دین انسانها آن نظامی است که در حیات خود از آن پیروی می کند.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب در ادامه با بیان اینکه الان مشکلات جهان اسلام مشکلاتی نیست که از جانب مسلمانان باشد اظهار داشت: مشکلات کنونی جهان اسلام را کسانی به وجود آورده اند که ادعای اسلام دارند و دین این افراد دین هوا است نه دین خدا.

 

وی افزود: این افراد به خواسته ها و هوای خود لباس دین می پوشند و آنرا به عنوان دین به مردم عرضه می کنند.

 

آیت الله اراکی تأکید کرد: دین محمد(ص) دین عدل و محبت است و دینی است که راه و روش زندگی را به مردم نشان می دهد.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب اظهار داشت: داعش، النصرة و گروههای تکفیری همانند میکروب هایی هستند که به جسم اسلام حمله کرده اند و مسلمانان باید تلاش کنند که این میکروب ها را از پیکر جهان اسلام بیرون کنند.

 

وی همچنین اظهار داشت: رسانه ها و خبرنگاران نقش بسیار بزرگی در شرایط کنونی جهان اسلام در روشنگری جامعه اسلامی ایفا می کنند.

 

در ادامه این نشست اعضای هیئت رسانه ای مصر سوالاتی را پیرامون مسائل مهم جهان اسلام بویژه در زمینه تقریب مطرح و تبادل نظر کردند. 


تعداد بازدید : 177

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :